Počasí dnes12 °C, zítra9 °C
Pátek 24. března 2023  |  Svátek má Gabriel

Nejúspěšnější sportovci Liberecka? Nadále vládnou Eva a Ester

Je už tradicí, že anketu o nejúspěšnější sportovce Liberecka vyhrávají závodnice Dukly Liberec Eva Samková a Ester Ledecká. A nejinak je tomu i za rok 2021. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve čtvrtek v aule liberecké univerzity.

Za Samkovou a Ledeckou skončil na bronzovém stupínku atlet AC Slovan Liberec Vít Pavlišta. Do první desítky se vešla také třeba volejbalistka Trnková nebo kickboxer Cyprián. Úspěšný rok potvrdili i juniorští liberečtí florbalisté, kteří mají mezi deseti nejlepšími juniory hned tři hráče a jsou i nejlepším juniorským kolektivem.

Prestižní sportovní anketu uspořádaly Okresní organizace LB-STO z.s. Liberec ve spolupráci s Krajskou organizací ČUS Libereckého kraje a Agenturou Sport action s.r.o. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v aule Technické univerzity v Liberci.

Hodnotilo a vyhlašovalo se celkem v devíti kategoriích.

DOSPĚLÍ - JEDNOTLIVCI

 1. SAMKOVÁ Eva (Dukla Liberec), snowboard cross. Bronzová na mistrovství světa. 
 2. LEDECKÁ Ester (Dukla Liberec), alské lyžování). Na MS v Super G a v Downhillu 4. místa, na MS v Combined 8. místo.
 3. PAVLIŠTA Vít (AC Slovan Liberec), atletika. Mistr republiky v půlmaratonu a půlmaratonu, dlouhodobě elitní český vytrvalec.
 4. TRNKOVÁ Veronika (VK Dukla Liberec), volejbal. Blokařka, opora mistryň republiky a nejlepší hráčka české extraligy sezony 2020/21.
 5. MAYER Stanislav. Paragliding. Na mistrovství světa v Argentině bronzový v družstvech, pátý v jednotlivcích na mistrovství Arabských Emirátů.
 6. CYPRIÁN Lukáš (BFC Liberec), kickbox. Mistr republiky v kickboxu (K1), 5. místo na MS v Itálii (K1), 6. místo na Hungary World Grand Prix, 4. místo na Wako World Grand Prix v Praze. 
 7. ZABYSTŘAN Jan (Dukla Liberec), alpské lyžování. 9. místo v Combined na MS. 
 8. PABIŠKA David. Motosport. Pravidelný účastník prestižního Dakaru. V roce 2021 již podvanácté.
 9. KOCUMOVÁ Zuzana. Spartan Race. Extrémní překážkové závody, mistryně Evropy.
 10. PAŽOUT Ondřej (Dukla Liberec), severská kombinace. Na MS 13. místo.

DOSPĚLÍ - DRUŽSTVA

 1. VK Dukla Liberec (volejbal). Ženy - mistryně České republiky.
 2. DUKLA Liberec (snowboard cross). Eva Samková +1 - 5. místo na mistrovství světa ve snowboard cross teamu.
 3. LTK Liberec (tenis). Smíšené družstvo, mistři republiky v 1. lize (nejvyšší soutěž řízená Českým tenisovým svazem). 
 4. JUDOCLUB Liberec. V extralize juda mužů 2. místo.
 5. PLOCHÁ DRÁHA Liberec. Bronzové umístění v Extralize.

MLÁDEŽ - JEDNOTLIVCI

 1. BURSA Jakub (SKP Slavia Liberec), plavání. Na evropského šampionátu juniorů v Římě získal stříbro v polohovém závodě na 400 m. Reprezentant dospělých. 
 2. GAJDOŠ Ondřej (AC Slovan Liberec), atletika. Čtyřikrát 1. místo - MČR dorostu na 1500 m v hale, MČR dorostu v přespolním běhu, MČR dorostu na 1500 m na dráze, na MČR dorostu 3000 m na dráze. 
 3.  STRÁNSKÝ Šimon (FBC Liberec), florbal. Juniorský reprezentant, mistr světa U19 v roce 2021, jedna z klíčových postav týmu. V současnosti hraje nejvyšší mužskou soutěž.
 4. ČERMÁK Martin (FBC Liberec), florbal. Juniorský reprezentant, mistr světa U19 v roce 2021, opora týmu. Aktuálně hraje nejvyšší mužskou soutěž za Tatran Střešovice. 
 5. RÁZL Jan (BK TU v Liberci), badminton. Zlato a stříbro z mistrovství republiky do 17 let.
 6. PŮBALOVÁ Nela (TJ Dukla Liberec), běh na lyžích. Na MSJ - 15. a 16. místo. Trojnásobná mistryně republiky v U18. 
 7. HASTRDLOVÁ Lucie (Box Club - H Liberec), box. Mistryně republiky 2021. 
 8. ŠLAPÁK David (AC Slovan Liberec), atletika. Na MEJ v Talinnu 12. místo na 3000 m, na ME v krosu v Dublinu 49. místo, na MČR juniorů - 3. místo na 1500 m, MČR v přespolním běhu - 2. místo, na MČR mužův běhu na 1500 m - 6. místo. 
 9. UCHYTILOVÁ Veronika (Sport Aerobic Liberec), gymnastický aerobik. Reprezentantka - starší žákyně. Mistryně ČR 2021, vítězka obou kol mezinárodní soutěže Pohár federací 2021, absolutní vítězka ročníku. Nominace a účast na MS věkových skupin v kategorii trojic (Baku), účast na mezinárodních závodech Bulgarian Open 2021, Slovak Open 2021. 
 10. SMUTNÝ Filip (FBC Liberec), florbal. Juniorský reprezentant v novém cyklu, v nejmladším možném věku hrající nejvyšší mužskou soutěž.

MLÁDEŽ - DRUŽSTVA

 1. FBC LIBEREC - florbal. Tým chlapců U18 získal zlato na mezinárodním prestižním turnaji Prague Games 2021. 
 2. TJ BÍLÍ TYGŘI Liberec - hokej. Akademie TJ byla vyhlášena jako třetí nejlepší v republice a navázala tak na předchozí zlatý hattrick, kdy tři předchozí roky byla vyhlášena jako nejlepší.
 3. A-STYL Liberec - gymnastický aerobik. Trio AG2 (juniorky) Karolína Dvořáková, Karolína Volhejnová a Veronika Wienerová získalo: 1. místo na MČR, 2. místo na Czech Aerobic Open, 3. místo na Poháru federací v Bratislavě a Praze. 
 4. ŠERM Liberec - šerm. Melounová Tea, Konečná Karolína, Princová Ester – 2. místo na Mistrovství ČR družstev, mladší žačky.
 5. LTK Liberec - tenis. Družstvo mladších žáků obsadilo 3. místo na mistrovství republiky družstev.

VETERÁN: nad 60 let

 • JEŽEK Jiří (Kunratice), fotbal. Ve svých 64 letech patří k oporám týmu ve III. třídě.
 • VÁGNER Milan (Judoclub Liberec), judo. Mistr Maďarska a Mistr republiky v kategorii M10, ve váze 100 kg.

TRENÉR PROFESIONÁL

 • GÁLÍK Libor (VK Dukla Liberec), volejbal. Trenér žen, mistryň republiky.
 • KOZEL Luboš (FC Slovan Liberec), fotbal. Vyvedl Slovan z krize do klidnějších vod. 

TRENÉR - AMATÉR

 • KLÍMA Jiří (USK Slavia Liberec), basketbal. 35 let trenér basketbalu na TUL, předseda VSK.
 • KODÝM Jiří (SKST Liberec), stolní tenis. Trenér vozíčkářů včetně paralympijských medailistů Jiřího Suchánka a René Tauše.

HANDICAPOVANÍ

 • SUCHÁNEK Jiří (SKST Liberec), stolní tenis. Třetí místo v družstvech a pátý ve dvouhře na paralympiádě 2021 v Tokiu. Třikrát prvenství na MČR. 

SÍŇ SLÁVY

 • ČEPELKOVÁ Alena, horolezectví. Bývalá reprezentantka, která patřila ke světové špičce. V letech 1997 místopředsedkyně a od roku 2005 do 2009 předsedkyně svazu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Nejúspěšnější sportovci LK

Štítky sportovci, anketa, sportovec roku, Liberec, samková, ledecká, Eva Adamczyková, Liberecký kraj, Dukla Liberec, FC Slovan Liberec, Ester Ledecká, aerobik, florbal, soutěž, VK Dukla Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.