Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pátek 9. června 2023  |  Svátek má Stanislava

Liberečtí tanečníci se na republikovém šampionátu probojovali do finále

Junioři i dospělí z TK Koškovi se představili v Kojetíně na letošním třetím Mistrovství České republiky, tentokrát v deseti tancích. Páry z liberecké školy tančily ve všech kategoriích kromě dětské, kam kvůli nemoci tentokrát nikdo nejel.

„Ve všech čtyřech kategoriích jsme dosáhli na finále, jen to nyní bohužel necinklo. Nejlépe si vedli Petra Příplatová a Jan Vlček. V mládeži do jednadvaceti let skončili čtvrtí ze sedmnácti a v kategorii dospělých šestí. Předvedli nejen skvělý tanec, ale i neuvěřitelnou fyzickou kondici, když tento den zatančili celkem 60 tanců,“ upozornila Šárka Burešová z TK Koškovi.

V dospělých dále reprezentoval klub pár Tereza Javůrková a Jan Košek, jenž obsadili patnácté místo z dvaceti čtyř a Sabina Vykoukalová s Tomášem Pejsarem, kteří skončili jednadvacátí. „Tomáš se Sabinou se umístili v mládeži do 21 let na pěkném jedenáctém místě. Mládež tančili Lucie Čechtická a Adam Višnovský, kterým těsně uniklo semifinále. Obsadili 14. místo z dvaceti čtyři,“ přiblížila dále Buršová.

Juniorům se naopak do finále podařilo probojovat. V Juniorech 2 na pěkném pátém místě skončili Viktorie a David Bábelovi a v Juniorech 1 potvrdili své kvality Stella Žďánská a Šimon Bílý, kteří obsadili 4. místo.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto TK Koškovi

Štítky společenský tanec, MČR, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.