Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Začala mládežnická olympiáda. Liberecký kraj reprezentuje skoro osmdesátka sportovců

Autoři | Foto Veronika Červená

V Moravskoslezském kraji začala v neděli slavnostním zahájením zimní Olympiáda dětí a mládeže. V pondělí se pak už naplno rozeběhla sportovní klání. Liberecký kraj reprezentuje 79 sportovců a 29 trenérů.

Moravskoslezský kraj se stal domovem pro více než 1100 mladých sportovců z celé republiky. Slavnostní ceremoniál proběhl ve vyprodané třinecké Werk Areně, kde tenista Tomáš Macháč zapálil oheň 22. Olympiády dětí a mládeže. Letos poprvé se zahájení zúčastnil prezident republiky Petr Pavel, a podpořil všechny mladé sportovce. Celá hala hrála barvami jednotlivých týmů, liberečtí jednoznačně patřili se svými oranžovo-modrými soupravami mezi nejvýraznější.

Závodí se v celkem jedenácti sportech v podhůří Beskyd. Ski areál Bílá hostí lyžařské a snowboardové disciplíny, Třinec s Frýdkem-Místkem uvítají lední hokej. V Českém Těšíně zápolí krasobruslaři a v Ostravě sportovní lezci a tanečníci.

Liberecký kraj vyslal tradičně silnou a početnou výpravu. Někteří si na ODM zasoutěží po druhé a budou se snažit se vylepšit své výkony z té minulé, pro většinu z nich to však bude premiéra a jedinečná zkušenost. „Vyslali jsme 79 sportovců a 29 trenérů. Mladým sportovcům přeji co nejvíce úspěchů, a zejména, aby si hry užili. Liberecký kraj je Mekkou zimních sportů, ve kterých se nám na olympiádách daří. Budu všem držet palce,“ vzkazuje hejtman Martin Půta.

Celý program Olympiády dětí a mládeže 2025, aktuální výsledky jednotlivců a medailové pořadí krajů naleznete zde. Aby vám však nic neuniklo, sledujte sociální sítě ODM a přenosy z jednotlivých sportovišť na ČT sport a tady.

Výprava z Libereckého kraje opět patří k favoritům olympiády. Tu zimní zatím vždy, kromě posledních v roce 2023, vyhrála. Mezi největší želízka v ohni tradičně patří běžkaři, kteří na minulých hrách posbíraly skoro všechny zlaté medaile. Pohled bude zaměřen i na hokejisty, jelikož většina hráčů pochází právě z řad libereckých Bílých Tygrů. Velkými nadějemi jsou také taneční páry, kde se představí sourozenci Bábelovi. Ti loni získali na mistrovství světa v latinskoamerických tancích v kategorii juniorů 7. místo.

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky odm, liberecký kraj, olympiáda, liberec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.