Čtvrtek, 23. října 2025, 10:23
Liberecký motocyklový závodník završil skvělou sezonu, ve které se stal mistrem světa ve veteránské kategorii. Během roku si připsal vítězství na Rallye Dakar a Rally de Portugal a nyní vyhrál i Rallye du Maroc.
Letošní 26. ročník Rallye du Maroc uzavřel světový šampionát FIM World Rally-Raid Championship 2025. Závod se konal v Maroku od 10. do 17. října a byl finálovým podnikem sezóny, který rozhodoval o mistrovských titulech napříč kategoriemi. Trať o délce více než 2 200 km vedla z Fezu přes oblast Erfúdu a nabídla typický mix písku, kamenů a dun, včetně extrémně náročných navigačních pasáží. Startovní listina zahrnovala 250 účastníků ze všech pěti kontinentů.
Pabiška se účastnil závodu v kategorii Veteran Trophy. Svým triumfem navázal nejen na letošní vítězství v kategorii RALLY2 Veteran Trophy v lednovém závodě Rally Dakar 2025, ale i na květnové vítězství na Rally de Portugal.
„Letošní sezóna pro mě byla velmi dlouhá a náročná. Pozice lídra ve své třídě je vždy psychicky vyčerpávající a přináší větší riziko chyb. Nakonec ale všechno dopadlo podle mých představ,“ popsal po závodě David Pabiška.
V závodění chce pokračovat i dál. „Zisk titulu na mistrovství světa je pro mě velkou motivací do dalších sezón. Tento titul je především výsledkem již čtyřleté spolupráce se společností Panattoni, která se nese ve velmi přátelském a profesionálním duchu. Mé poděkování za možnost reprezentovat Českou republiku patří nejen Panattoni, ale zejména Pavlu Sovičkovi za jeho osobní přístup, podporu a důvěru,“ dodal.
Úspěch Pabišky ocenil právě i Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Českou republiku a Slovensko. „David je příkladem osobnosti, která jde konzistentně vpřed a dokazuje, že trénink a odhodlání přináší výsledky nejen ve sportu. Smekám před jeho profesionalitou, uměním, vytrvalostí a příkladným ambasadorstvím naší firmy. Gratuluji mu k vítězství a děkuji za skvělou reprezentaci České republiky ve světě,“ řekl.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám