St 12. 8. 2026Klára

Domov pro ex-dostihové koně

Ester Rišková se rozhodla pomáhat ex-dostihovým koním, kteří by jinak skončili na jatkách.Společnost

Zachraňuje koně před jatkama. Místo salámu je čeká Druhá šance

Druhá šance. Příznačný název spolku, který opravdu dává druhou šanci… Šanci na šťastný život pro ex-dostihové koně. Ester Rišková se rozhodla pomoci koním, které toho už v životě moc nečekalo a nabídnout jim místo smrti láskyplné prostředí v Lindavě.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ilustrační fotoSpolečnost

Sucho komplikuje život i vodákům, v kraji jsou oblíbené úseky řek zatím splavné

Dlouhotrvající sucho znamená velké komplikace i pro vodáky, sjízdných úseků na českých řekách je v těchto dnech jen málo. Tradičně dost vody má horní Vltava z Vyššího Brodu pod lipenskou přehradu, na ostatních řekách je situace horší, uvedl hydrolog Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S opatrností je sjízdná dolní Jizera a Berounka, dolní úseky Ohře, Orlice a Opavy, některé části Ploučnice nebo Dyje pod Vranovskou přehradou a Novými Mlýny. Stále splavný je pro vodáky také dolní úsek Labe z Ústí nad Labem do Německa.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook