sekačka na trávu
SpolečnostSkupina nadšenců z Krkonoš shání peníze na dron s termovizí. Chce ho použít na záchranu zvířat
Skupina nadšenců a milovníků přírody z Krkonoš založila Spolek Domov - pro náš Rudník. Jeho hlavním úkolem je zachraňovat zvířata, která se schovávají ve vysoké trávě a jsou ohrožená sekačkami a zemědělskými stroji. Členové spolku se o záchranu snaží už nyní, ale s dronem by byla práce efektivnější. Bez pomoci veřejnosti si jeho pořízení nemohou dovolit.
SpolečnostGlosa: EU nařídila emisní normy pro vaši sekačku trávy
Přesně tohle jsou ty zprávy, které lidem pochybujícím o nepostradatelnosti Evropské unie přidávají argumenty pod kotel. Včerejší den byl v Evropském parlamentu totiž věnován stanovení emisních limitů na stroje nepoužívané k silniční dopravě, jako jsou sekačky na trávu, zahradní traktůrky, buldozery či lokomotivy. „NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY o požadavcích vztahujících se na mezní hodnoty emisí a schválení typu spalovacích motorů v nesilničních pojízdných strojích“ přinese trhu první závazné limity v letech 2018 a 2019.
KulturaV muzeu mají sekačky z hokejek i reprobedny v sudech
Na české kutilské výrobky ze 70. a 80. let je zaměřena nová výstava, která ve středu odpoledne začne v Severočeském muzeu v Liberci. Budou na ní sekačky vytvořené ze zlomených hokejek, rakev kradoucí peníze, rychlovarná konvice z kelímku nebo počítačová myš z krabičky od mýdla. Do muzea se výstava vrací po pěti letech.









