sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

VOLBY 2022: Canov, nebo Loučková Kotasová? Začalo druhé kolo senátních voleb

Na Liberecku i tento pátek a sobotu probíhají volby. Tentokrát už ne komunální, rozhodne se ale o senátorovi, který bude příštích šest let zastupovat liberecký okres v Horní komoře Parlamentu České republiky. Do duelu jde stávající senátor Michael Canov (Starostové pro LK) a Radka Loučková Kotasová (ANO).

Právě Canov první kolo voleb minulý týden vyhrál, získal přes 43 procent hlasů a v druhém kole tak bude favorit. „Věřím, že vyhraji. Jsem rád, že jsem získal velkou podporu v prvním kole a doufám, že to v druhém kole potvrdím,“ řekl Canov Drbně.

Jeho soupeřkou bude Loučková Kotasová, která v prvním kole voleb získala 26 procent hlasů. „Senátor by neměl kumulovat funkce, ale měl by naplno pomáhat a řešit starosti občanů od Příšovic až po Habartice. Myslím si, že v tomto směru máme v našem volebním obvodu co dohánět,“ sdělila již dříve Loučková Kotasová.

Volby se konají v pátek do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14. Volební lístky tentokrát voliči nedostali, vyzvednout si je musí až ve volební místnosti. Většinu v horní komoře si bez ohledu na výsledek voleb udrží kluby stran vládní koalice. Opoziční hnutí ANO má šanci na to, že by poprvé mohlo mít v Senátu vlastní stranický klub, k čemuž je potřeba alespoň pět senátorů. Volit může zhruba 2,5 milionu voličů. V prvním kole přišly hlasovat více než dvě pětiny z nich, ve druhém kole bývá účast nižší.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Honza Faltus

Štítky volby, senát, canov, loučková kotasová, ano, starostové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.