sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

VOLBY 2022: Začíná druhý den senátních voleb na Liberecku. Voliči vybírají ze stávajícího senátora a náměstkyně primátora

Lidé na Liberecku dnes dokončí výběr senátora za obvod 34. Vybírají ze stávajícího senátora Michaela Canova (Starostové pro LK) a Radkou Loučkovou Kotasovou (ANO), kteří postoupili do druhého kola. Možnost volit je do sobotní čtrnácté hodiny. Pak volební komisaři začnou hlasy sčítat.

Právě Canov první kolo voleb minulý týden vyhrál, získal přes 43 procent hlasů a v druhém kole tak bude favorit. „Věřím, že vyhraji. Jsem rád, že jsem získal velkou podporu v prvním kole a doufám, že to v druhém kole potvrdím,“ řekl Canov Drbně.

Jeho soupeřkou bude Loučková Kotasová, která v prvním kole voleb získala 26 procent hlasů. „Senátor by neměl kumulovat funkce, ale měl by naplno pomáhat a řešit starosti občanů od Příšovic až po Habartice. Myslím si, že v tomto směru máme v našem volebním obvodu co dohánět,“ sdělila již dříve Loučková Kotasová.

Účast je zatím velmi malá, po prvním dnu se pohybovala kolem deseti procent. Bude tak nakonec zřejmě podobná, jako před šesti lety, kdy se v aktuálních volebních obvodech volilo naposledy. Hlasovat přišlo jen 15,38 procenta voličů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Tomáš Kaser

Štítky volby, liberec, senát, canov, ano, starostové, looučková kotasová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.