Čt 13. 8. 2026Alena
Vzdělání

Začíná nový školní rok. Do lavic usedne přes pět tisíc prvňáčků

Luboš Vrabec1 minuta čtení3. 9. 2017, 10:30
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Jan Luxík

Prázdniny jsou u konce a do školních lavic dvou set základních škol v Libereckém kraji se vrací nebo do nich poprvé usedne na čtyřicet tisíc žáků. Přes pěti tisíc z nich budou prvňáčky. Jejich počet oproti loňsku bude prakticky stejný, přesná čísla ale budou známy až po zahájení školního roku.

„Nadále pokračuje mírný růst celkového počtu žáků základních škol, protože z devátých tříd odešlo v minulém roce méně žáků ve srovnání s žáky letošních prvních tříd,“ řekla mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná.

Středních škol je v kraji padesát a učit se v nich bude 15 tisíc studentů. „Do prvního ročníku středních škol vstoupí okolo 4 500 žáků. V šesti vyšších odborných školách počet studentů každoročně klesá, očekáváme, že v letošním roce jich nastoupí necelých sto,“ podotkl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství.

A dalších patnáct tisíc dětí bude navštěvovat některou z 250 mateřských škol.

Celkem se tak bude vzdělávací systém v kraji týkat 70 tisíc dětí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook