Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Nanofiltry za respirátory. Liberecký kraj si pomáhá se Saskem

Autoři | Foto Vít Hassan

V nelehké situaci je každá pomoc a přátelství dobré. To potvrzuje i spolupráce Libereckého kraje s německým spolkovým státem Sasko. Vzájemně se obdarovaly se zásilkami ochranných pomůcek.

Sasko věnovalo Libereckému kraji 5000 respirátorů FFP2 a 2400 odběrových sad pro testy na koronavirus. „Takový dar je pro nás výraznou pomocí. Zásobování v Česky nebylo úplně ideální,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Kraj naopak do Německa věnoval 10 000 nanofiltrů. „Dodáme ještě tisíc kusů bavlněných roušek s kapsou,“ informoval Půta. Dar v podobě sad umožní testování zaměstnanců nejen v domovech pro seniory.

Sasko udržuje s Libereckým krajem i v této době velmi dobré vztahy. „Koronovariová nákaza neznamená, že jsme spolu přestali mluvit a být přáteli,“ komentoval hejtman a dodal, že přeshraniční spolupráce bude pokračovat i po krizi. 

„Ve spolupráci s Fraunhoferovým institutem buněčné terapie a imunologie v Lipsku bychom rádi založili česko-saské výzkumné zařízení. Sídlilo by na Trojmezí, v oblasti mezi Libercem a Žitavou,“ řekl saský ministerský předseda Michael Kretschmer

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky nanoflitr, respirátor, koronavirus, Liberecký, Sasko, Liberecký kraj, Martin Půta, Německo, Michael Kretschmer, Lipsko, Liberec, Žitava, Trojmezí

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.