středa 21. října 2020 Brigita

Řidič autobusu pod vlivem. Policie odhalila takových hned pět

Časné pondělní ráno si vybrali policisté v Libereckém kraji pro kontrolu řidičů autobusů a tramvají. A jak se ukázalo, hned pět z nich se před jízdou posilnilo alkoholem.

Policisté při pondělní dopravní akci v Libereckém kraji odhalili pět řidičů autobusů pod vlivem alkoholu. Podle výsledků dechové zkoušky měli přistižení řidiči od 0,09 promile do 0,8 promile. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Policie kontroly zaměřené zejména na řidiče autobusů a tramvají prováděla v celém kraji v pondělí mezi 04:00 a 07:00. Testy podstoupili řidiči 246 vozidel. „Kontroly probíhaly na vhodných místech tak, aby nedošlo k narušení jízdních řádů hromadné dopravy osob, případně aby byly stanovené časy jízdních řádů časově narušeny co možná nejméně," uvedla Šrýtrová. Vedle pěti řidičů autobusů byl podle ní pod vlivem alkoholu také řidič osobního vozu, který na Českolipsku vjížděl do depa a měl vzápětí řídit autobus, ani jeden z řidičů od vlivem alkoholu ale nebyl z DPMLJ.

„Výsledky této akce ukázaly, že je mnoho řidičů, kteří jsou velmi nezodpovědní a ohrožují tím nejen sami sebe a ostatní účastníky silničního provozu, ale také cestující, které vezou," uvedla mluvčí policie. Cestující podle ní mohou, pokud mají podezření, že tramvaj nebo autobus řídí člověk pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, zavolat na bezplatnou tísňovou linku 158.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto Brněnská Drbna

Štítky ČR, policie, automobilová, autobusy, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ján Vyrobík

Je přece demokracie, nebo ne??

středa, 23. září 2020, 10:02

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.