středa 25. listopadu 2020 Kateřina

Kraj vyzývá, aby poskytovatelé ambulantních služeb uvolnili sestry do nemocnic

Nemocnice v Libereckém kraji se nyní v souvislosti s koronavirem potýkají s akutním nedostatkem sesterského personálu. Liberecký kraj proto vyzývá poskytovatele ambulantních služeb v regionu, aby uvolnili sestry pro pomoc v nemocnicích.

V nemocnicích sice pomáhají studenti, ti ale nemohou práci sester plnohodnotně zastoupit. „Liberecký kraj proto prosí a vyzývá poskytovatele specializovaných ambulantních služeb, aby dle jejich provozních možností uvolnili zdravotní sestry pro pomoc v nemocnicích,“ uvedl mluvčí kraje Filip Trdla.

Podle vedení kraje by se mohli lékaři v ambulancích dočasně obejít bez sestry a i tak zajistit chod ordinací. „Jsme si vědomi, že sestra je nepostradatelnou součástí specializované ambulantní péče, avšak akutní nemocniční péči o hospitalizované pacienty vyžadující odbornou a intenzivní pomoc, nelze v této vypjaté situaci zvládnout bez dostatečně personálně pokryté sesterské profese,“ sdělil hejtman Martin Půta.

Případné sestry, které budou ochotny dočasně pracovat v nemocnicích, si zařízení zaškolí a poskytnou jim i potřebné vybavení. 

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky Liberecký, koronavirus, sestřičky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.