Počasí dnes21 °C, zítra24 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Tip na prázdninový výlet. Příhrazské skály zvou na pověsti o kruté paní z Valečova a obru Drábovi

Jedním z tipů na nejen prázdninový výlet s dětmi je návštěva naučné stezky Příhrazské skály. Trasa měří devět kilometrů, a není jen o chození. Je plná interaktivních panelů a nabízí spoustu zábavy a poznání.

Celá naučná stezka Příhrazské skály zabere pět až šest hodin chůze.

„O prázdninách nemusíte vyrážet nikam daleko, abyste se ocitli na krásném místě. Problémem může být jen velký počet turistů, proto je dobré si vybrat takový čas, který umožní vychutnat si krásu takových míst,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Naučná stezka je určena pro děti, které hravou formou získávají nové informace o přírodě a místní historii. Trasa je okružní, její začátek i konec je na parkovišti pod zříceninou hradu Valečov. Devítikilometrová procházka vede po turisticky značených cestách, lesních stezkách a místních komunikacích, což zajišťuje rozmanitost a přitažlivost celé trasy.

Zvířecí stopy a kostkové pexeso 

Turisté, kteří se na Příhrazské skály vydají, si po cestě přečtou pověst o kruté paní z Valečova nebo o obrovi Drábovi. Čekají zde také zábavné úkoly, jako je rozpoznávání skalních měst Českého ráje, zvířecích stop, jedlých a nejedlých hub, listů stromů a mnoho dalšího. Děti určitě ocení kostkové puzzle a pexeso.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Liberecký kraj | Zdroj Liberecký kraj

Štítky tip, výlet, stezka, historie, prázdniny, Příhrazské skály

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tip na prázdninový výlet. Příhrazské skály zvou na pověsti o kruté paní z Valečova a obru Drábovi  |  Z kraje  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.