pátek 29. května 2020 Maxim

Liberecko

Na TULce frčí strojírenství, za to o vyučování fyziky a chemie moc zájmu není

Strojírenství. Tak právě tento obor vede mezi všemi ostatními technickými obory na Technické univerzitě. Velký zájem je také o elektroniku, informatiku a textilní obory.

Nej dřevěné stavby? Liberecký EKOpark, zbrojnice v Krásné Studánce i dětská prolézačka

Letos putovala hned tři ocenění z ankety Dřevěná stavba roku 2019 do Libereckého kraje. Každoroční soutěž pořádá nadace Dřevo pro život.

Muž se vydává za lučanský útulek a vybírá peníze. Sbírku neorganizujeme, hlásí útulek

Lučanský útulek Dášenka řeší v posledních dnech nepříjemnou situaci. Aniž by o to stál, vybírá na jeho jméno v centru Liberce peníze neznámý muž . Poslat je do útulku ale asi v plánu nemá.

Tygři jsou ve finále! Rozhodující čtvrtý bod v sérii vystřelil Ordoš

Tygři to dokázali, v šestém semifinále vyhráli v Brně, a postoupili do finále. Vítězný gól vstřelil Ordoš, pojistku pak při brněnské hře bez brankáře dal Filippi. Liberec je tak po výhře 3:1 prvním finalistou, na soupeře si ještě počká.

V květnu odstartuje už čtvrtý ročník Jizerského prcka, závodu pro celou rodinu

Další ročník Jizerského prcka se blíží. V pořadí již čtvrtý ročník proběhne 4. května. A o co že jde? O senzační orientační závod pro drsné rodiče pohodových dětí.

Mincovna další zlatou medaili věnovala Karlu Krylovi

Písničkáři a odpůrci okupace věnuje Česká mincovna další minci ze čtyřdílné minisérie s názvem Cesta za svobodu.

Valdštejnské domky projdou opravou. Dostanou novou krytinu, opraví se fasády

V Liberci se budou letos opravovat Valdštejnské domky, které patří k nejstarším dochovaným stavbám ve městě. Postavené byly na konci 17. století. Dostanou novou střechu, opravovat se bude fasáda a staticky zajišťovat krov. Škola, která se nachází...

Po šesti panácích šel přeparkovat auto ze zastávky, naboural do autobusu

Téměř tři promile nadýchal pětapadesátiletý muž z Prahy, který minulý čtvrtek před desátou večer nacouval do autobusu v zastávce. Autem totiž zaparkoval částečně v zastávce, přeparkování se mu ale nepodařilo.

Tradiční Smetanova opera v kontroverzním podání končí. Dvě vdovy mají derniéru

Málokterá inscenace libereckého operního souboru vyvolala v minulých letech tak rozporuplné reakce ohledně režijního pojetí jako Dvě vdovy Bedřicha Smetany. Pro mnohé tradiční diváky totiž bylo nepřijatelné zasazení prvního dějství opery do...

VIDEO/GÓLY: Tygři mají postupový mečbol, v pátém semifinále porazili Kometu 5:2

Dlouho to nevypadlo, ale páté semifinále mezi Bílými Tygry a Kometou bylo v sérii zatím nejjednoznačnější, tedy alespoň co se týče skóre. Domácí Tygři vyhráli 5:2 a získali tak postupový mečbol. Série se za stavu 3:2 vrací do Brna.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.