Pá 14. 8. 2026Alan
Zdraví

Šest policistů pomůže na covidové jednotce českolipské nemocnice. Jejich rozhodnutí si vážím, říká policejní ředitel

Luboš Vrabec1 minuta čtení11. 11. 2020, 17:23
Šest policistů pomůže na covidové jednotce českolipské nemocnice. Jejich rozhodnutí si vážím, říká policejní ředitel
Šest policistů pomůže na covidové jednotce českolipské nemocnice. Jejich rozhodnutí si vážím, říká policejní ředitel · Foto: Policie ČR

První dvojice z celkem šesti policistů z krajské pořádkové jednotky dnes nastoupila do českolipské nemocnice. Budou tam pomáhat na covidovém oddělení především s věcmi, které jsou pro tamní sestry fyzicky náročné. Celá šestice dobrovolníků už absolvovala vstupní školení.

Policisté ve středu prošla školením, dva z nich už pak v nemocnici zůstali na první dvanáctihodinovou směnu. „Na vstupním školení nám zdravotníci vysvětlili, a hlavně názorně předvedli, jak máme postupovat při oblékání a svlékání ochranného obleku. Sestřičky nám řekly, že nejvíc ocení naši pomoc s polohováním pacientů, které je fyzicky hodně vyčerpává," přiblížil středeční ráno Miloš Veselý, který si odslouží svoji první denní dvanáctku.

Policisté v nemocnici zůstanou tak dlouho, jak bude třeba. Většina policistů, kteří posílí nemocniční zdravotnický personál, už prošla v minulosti profesním zdravotnickým kurzem pro potřeby výkonu služby u policie. „Mnohému se samozřejmě budou muset ještě naučit, ale do toho s tímto vědomím šli a jsou připraveni pomáhat, jak nejlépe dovedou,“ doplnila mluvčí policie Ivana Baláková.

Rozhodnutí nastoupit do nemocnice ocenil i krajský policejní ředitel Vladislav Husák. „Jejich rozhodnutí pomáhat zdravotnímu personálu s vážně nemocnými pacienty si velmi vážím. Vím, že naši policisté budou pracovat jako pomocný personál na covidových jednotkách, a o to více jejich působení v nemocnici ctím, stejně tak jako ctím práci všech zdravotníků a dobrovolníků, kteří jsou v boji s covidem nasazeni do první linie,“ řekl.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Elitní cyklisté míří do Liberce. Dvakrát zdolají Výpřež, cíl pod vrcholem JeštěduSport

Elitní cyklisté míří do Liberce. Dvakrát zdolají Výpřež, cíl pod vrcholem Ještědu

Fanoušci cyklistiky z Liberce a okolí mají pohotovost. V pátek odpoledne do Libereckého kraje zamíří peloton největšího českého etapového závodu Czech Tour, v němž jedou i velmi zajímavá jména v čele s Mikelem Landou nebo Janem Hirtem a Domenicem Pozzovivem, tedy vítězi etap na největších cyklistických závodech.

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péčeZdraví

Počty porodů nerozhodují o kvalitě péče

O kvalitě porodnice nerozhoduje jen počet porodů. Stejně důležité jsou zkušenosti zdravotnického týmu, dostupnost péče, bezpečnost a moderní vybavení. Porodnice v Jilemnici ukazuje, že i regionální pracoviště může nabídnout špičkovou medicínu, individuální přístup a zázemí, ve kterém se rodičky cítí bezpečně. 

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook