Počasí dnes21 °C, zítra18 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Netopýři, kteří přečkali zimu v záchranné stanici, odlétli zpět do přírody

Sto sedmdesát sedm netopýrů hvízdavých včera pustilo svůj dočasný domov v Záchranné stanici Archa v Liberci. Poté, co zde přezimovali a dostali odbornou péči, byli opět vypuštěni zpět do volné přírody. Několik dalších netopýrů jiných druhů ještě na vypouštění na svobodu čeká.

Do záchranné stanice přijímali netopýry od prosince a většinou šlo o zvířata, která byla probuzena ze zimního spánku. Nejvíce se jich do Archy dostalo z jednoho panelového domu v Turnově, kam během zimy propadávali elektroinstalací ze zimoviště pod střechou. Další hromadné várky netopýrů byly nalezeny při vybourávání oken v domech v Liberci a Tanvaldu. Pro mnoho netopýrů také tradičně vyjížděli ochránci do liberecké nemocnice. 

Netopýrů hvízdavých jsme letos měli ve stanici obrovský počet, jak se vzbudí, rychle se vysilují a je velmi náročné je krmit. Protože je teplo a začal už létat hmyz, mohli jsme je vypustit,“ popsala vedoucí záchranné stanice Ivana Hancvenclová

Na vypuštění čekají v Arše další netopýři, které ale musí ještě vykrmit, než je opět vypustí. Konkrétně tam nyní ještě mají čtyři netopýry rezavé, jednoho netopýra velkého, dva netopýry večerní, jednoho netopýra ušatého a šest netopýrů pestrých.   

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archa Liberec

Štítky netopýři, Liberec, záchranná stanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.