Počasí dnes21 °C, zítra18 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

V Liberci přibyla další skupina na opravu výtluků, jedna to nestíhala

V Liberci nezvládaly v posledních letech městské technické služby (TSML) opravovat všechny výtluky na silnicích. Od letošního roku je proto budou opravovat dvě skupiny, dosud byla jedna.

Ročně bylo podle něj potřeba ve stotisícovém městě opravit tisíce děr v silnicích. „V posledních letech se nám stávalo, že těch výtluků bylo tolik, že se za jednu stavební sezonu ani všechny nestihly opravit," uvedl  náměstek primátora Jiří Šolc (za ANO). To by se podle něj přidáním další skupiny mělo změnit.

Primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj) novinářům řekl, že ročně dostávaly technické služby na opravy výtluků zhruba sedm milionů korun, letos by to mělo být více než dvojnásobek. V navržené rozpočtové změně, kterou budou schvalovat zastupitelé města za týden, je částka 15 milionů korun.

Oprava silnic ve městě podle Šolce ve větším měřítku začne od 1. dubna, přes zimu se dělaly jen základní. „Dokud nejede obalovna, tak se to dělá studenou směsí, která má samozřejmě nižší výdrž, prostě horší vlastnosti. Od příštího týdne už obalovna pojede na 100 procent a budeme to dělat teplou směsí pomocí dvou part. A myslím si, že efekt v našich ulicích bude brzy vidět," dodal náměstek.

Podle primátora letos město vydá dalších deset milionů korun na celoplošné opravy silnic v pěti ulicích, konkrétně zmínil Chrastavskou vedoucí z Růžodolu do centra a Šrámkovu v Ostašově. Dalších zhruba 65 milionů korun je určeno na opravy silnic, které jsou součástí takzvaných sdružených investic, na nichž se podílejí i vlastníci inženýrských sítí.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Technické služby města Liberec

Štítky ČR, silnice, správa, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Šimon Lubas

Gg

Neděle, 26. března 2023, 14:05

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.