Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Hasiči uhasili požár penzionu v Tanvaldu. Škoda je odhadnuta na 10 milionů

, aktualizováno 15. září 2023, 18:02

S rozsáhlým požárem penzionu v rekonstrukci, v Raisově ulici, poblíž centra Tanvaldu, bojovali v pátek 15. září od rána hasiči. Hořet tady začalo kolem půl sedmé ráno, požár byl zlikvidován asi v 17. hodin. Škoda je odhadnuta na 10 milionů korun, uchráněn byl majetek za 5 milionů. Příčinu požáru objasní až vyšetřování.

Na požářišti zajišťuje dohled místní dobrovolná jednotka. Zítra dopoledne proběhne vyšetřování příčin vzniku požáru společně s policií," informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje na sociálích sítích. 

Hasiči u požáru zasahovali od půl sedmé ráno. „Na likvidaci požáru používáme dvě zařízení CCS Cobra z výškově techniky a další vodní proudy,“ informoval po půl desáté dopoledne na síti X Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Podporu veliteli zásahu zajišťuje také speciální dronem s integrovanou termokamerou z výšky 50 metrů nad požárem. Hasiči mají rozdělený zásah na dva úseky, ve kterých probíhá kontrolované rozebírání konstrukcí a hašení z výškové techniky. Kvůli náročnosti zásahu byli někteří hasiči střídáni. Požár byl zlikvodován kolem páté.

Požár rekonstruovaného penzionu v Tanvaldě

Pátek, 15. září 2023, 10:24

Požár rekonstruovaného penzionu v Tanvaldě
Požár rekonstruovaného penzionu v Tanvaldě

Oznámení o hořícím objektu jsme přijali krátce po půl sedmé ráno na linku 158. Penzion prochází rekonstrukcí, několik osob na místě bylo předáno do péče zdravotníků,“ informoval Vojtěch Robovský, mluvčí Policie ČR Libereckého kraje.

Zdravotnická záchranná služba potvrdila, že měli na místě 4 osoby v péči. „Jedna byla ošetřena na místě a nechtěla další ošetření, tři jsme převezli do nejbližšího zdravotnického zařízení, tedy do nemocnice v Jablonci,“ popsal mluvčí ZZS LK Michael Georgiev.

Objekt dřív vlastnily České dráhy, v dolní části fungovala restaurace a v horní hotel. Penzion následně prodaly do soukromých rukou. „Teď procházel rekonstrukcí, měly tam být apartmány. Dům byl celý v plamenech. Podle informací od pracovníka našeho krizového štábu je úplně pryč celé podkroví,“ popsal situaci starosta Tanvaldu Vladimír Vyhnálek.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS LK, čtenáři Drbny

Štítky požár, penzion, Tanvald, Jablonecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hasiči uhasili požár penzionu v Tanvaldu. Škoda je odhadnuta na 10 milionů  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.