Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 23. května 2024  |  Svátek má Vladimír
Bez reklam

Český Dub bude potřetí nabízet pozemky na výstavbu rodinných domů

Český Dub na Liberecku potřetí nabídne k prodeji stavební pozemky v lokalitě Na Zhůrách pro výstavbu 55 rodinných domů. V předchozích dvou kolech o ně nikdo zájem neprojevil. Podle starosty Jiřího Millera (Nezávislí) podmínky opět zmírnili. Už mezi nimi není povinnost, že domy musí postavit developer, který pozemky získá.

Bude na něm, zda bude stavět sám nebo je dál prodá jako stavební parcely," řekl starosta Jiří Miller. Případný zájemce bude vázaný jen povinností vybudovat Na Zhůrách silnice a další veřejnou infrastrukturu. Prakticky to bude znamenat, že po zaplacení kupní ceny bude moci prodat 30 pozemků, zbývajících 25 až po vybudování infrastruktury.

Českodubská radnice za stavební pozemky původně chtěla minimálně 138,8 milionu korun. Tentokrát, stejně jako v předchozím kole, nestanoví minimální cenu. A stále platí, že město pozemky nabízí vcelku. „Termín pro podání nabídek bude do 30. září," dodal starosta.

Myšlenkou vybudovat vilovou čtvrť se českodubská radnice zabývá přes pět let, původně zvažovala i variantu prodávat pozemky jednotlivě. Nakonec se zastupitelé přiklonili k variantě najít jednoho developera. Z pohledu zástavby území jde pro Český Dub, který je vzdálený od Liberce, Jablonce nad Nisou i Turnova zhruba 20 kilometrů, o největší developerský projekt za poslední půlstoletí.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Český Dub

Štítky ČR, správa, reality, Český Dub

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Český Dub bude potřetí nabízet pozemky na výstavbu rodinných domů  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.