Počasí dnes14 °C, zítra16 °C
Čtvrtek 13. června 2024  |  Svátek má Antonín
Bez reklam

Uzavřenou pobočku České pošty se ani po slevě prodat nepodařilo

Uzavřenou pobočku České pošty v liberecké čtvrti Vesec se ani po slevě prodat nepodařilo. Vyvolávací cenu pošta snížila z původních 8,7 milionu korun zhruba o desetinu na 7,83 milionu, elektronická aukce se měla uskutečnit ve středu 12. června. Nikdo ale v zákonné lhůtě nesložil požadovanou kauci 783.000 korun, dražit se tak nebude. Česká pošta už ale vyhlásila novou aukci na 10. července se stejnou cenou.

V Libereckém kraji je pobočka ve Vesci první z loni uzavřených poboček, kterou Česká pošta nabízí. Dům stojí u hlavní silnice vedle základní školy u autobusové zastávky. Na pozemku o celkové výměře 524 metrů čtverečních je i malá zahrada. Kromě dnes už prázdných prostor pošty jsou v domě dva pronajaté byty 1+1 a 3+1 v prvním patře. Budova je stará zhruba 125 let, je podsklepená a má půdu. Podle znalce je objekt zachovalý.

Do dražby se zatím ani jednou nezapojil Liberec, přestože zastupitelé loni rozhodli, že město bude usilovat o budovy uzavřených poboček ve Vesci a také ve Švermově ulici na Františkově a u Vápenky. Náměstek primátora Adam Lenert (ANO) řekl, že snížení ceny nepovažují za dostatečné. „Částka, kterou bychom byli ochotni akceptovat, je kolem šesti milionů," řekl. Už dříve pro srovnání uvedl, že za obytný dům se šesti byty v ulici Na Žižkově dal magistrát předloni na podzim soukromému vlastníkovi 12,5 milionu korun. Cena vesecké pobočky je tak z pohledu radnice nepřiměřená.

Česká pošta loni v červenci kvůli úsporám zrušila v zemi téměř 300 poboček, zůstalo jich 2900, propustila zhruba 1500 lidí. Pošta argumentovala tím, že zájem o tradiční poštovní služby klesá, snížením počtu poboček i propuštěním části zaměstnanců zmírnila svou ztrátu. V Libereckém kraji skončilo na začátku loňských prázdnin 13 poboček, nejvíc v krajském městě, kde jich pošta zavřela šest včetně druhé největší v OC Globus. O tři pošty přišla Česká Lípa, dvě skončily v Jablonci nad Nisou a po jedné zavřeli v Turnově a Rokytnici nad Jizerou.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ČP

Štítky ČR, reality, internet, aukce, Česká pošta, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Uzavřenou pobočku České pošty se ani po slevě prodat nepodařilo  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.