čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Školní rok se rozjel a právě školáci jsou hlavním motivem společného spotu 22 dopravních podniků zajišťujících MHD v ČR

Dopravní podniky se řádně připravily na návrat cestujících po prázdninách. Právě návratu školáků a studentů do MHD je věnována společná kampaň Sdružení dopravních podniků ČR. Spot byl natáčen v mnoha městech České republiky, která městská hromadná doprava tematicky propojuje.

Název projektu „ZASE SPOLU“ prezentuje radost školáků ze setkání a společného cestování MHD. „Dopravní podnik v Liberci se do kampaně zapojil, spot působí mile a optimisticky. Chceme, aby se cestující do vozů opět vrátili a hlavně, aby se v MHD cítili bezpečně,“ říká Michal Zděnek, předseda představenstva DPMLJ.

Od začátku pandemie se DPMLJ snaží chránit cestující a své zaměstnance. Ostatní dopravní podniky zatím neavizují žádná speciální opatření v souvislosti s COVID 19.  Pokud si situace další hygienická opatření vyžádá, zareagujeme na případné pokyny jednotlivých krajských hygienických stanic a ministerstva zdravotnictví.

Spot lákající cestující do MHD


Pro cestující je od 1. 9. 2020 znovu zavedena povinnost zakrýt si před nástupem do vozidla ústa a nos. Řidiči DPMLJ v kabině vozidel roušky používat nemusí, mimo kabinu se řídí interním nařízením svého zaměstnavatele a ministerstva zdravotnictví. Z prvního zářijového dne v městské dopravě v Liberci zatím neevidujeme problém mezi cestujícími v souvislosti s používáním roušek ve vozidlech.

Smysl společné kampaně a návrat cestující do městské dopravy v těchto dnech negativně poznamenávají znepokojivé informace týmu „chytré karantény“ v médiích. Na tuto skutečnost promtně zareagovali zástupci vedení SDP ČR a zaslali otevřený dopis vládě a premiérovi, kde na nepodložené informace upozorňují.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

PR text

Štítky škola, školní rok, doprava, mhd

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.