pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Doprava

Kvůli námraze se na silnicích v Libereckém kraji tvoří ledovka. Zhoršené podmínky jsou i na hlavních tazích. V souvislosti s tím zasahují záchranné složky u řady dopravních nehod.

Zimní bunda do autosedačky nepatří. Volný pás je riziko

Nesprávné upevnění autosedačky a usazení dítěte do ní zvyšuje v případě nehody riziko zranění. Snad nejčastější chybou je, že dítě je v autosedačce až moc oblečené. Zejména v zimním období dospělí často zapomínají na to, že by svou ratolest nikdy...

Nový systém semaforů v Palackého ulici měl zlepšit průjezdnost. Někteří řidiči to ale vidí jinak

Nový odbočovací pruh a poptávkové přechody společně s novými semafory mají zlepšit plynulost dopravy v ulici Palackého v Jablonci nad Nisou. Podle některých řidičů ale k výrazným změnám nedošlo.

Dopravních nehod v Libereckém kraji meziročně přibylo, zemřelo patnáct lidí

Loni při dopravních nehodách v Libereckém kraji zemřelo 15 lidí, o dva víc než v roce 2020. Meziročně přibylo i nehod, naopak méně bylo zraněných. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnilo policejní prezidium.

Stavba silnice do průmyslové zóny se přiblížila. Kraj vykupuje nemovitosti

Na 300 milionů korun přijde podle odhadů Liberecký kraj výstavba druhé silnice do průmyslové zóny Jih v Liberci. Je připravena dokumentace k územnímu řízení, kraj už také vykupuje nemovitosti, které musí stavbě ustoupit. Pokud se na projekt...

Silničáři uzavřeli komunikaci přes Oldřichové sedlo pro kamiony

Silničáři v Libereckém kraji dnes uzavřeli silnici třetí třídy z Mníšku do Raspenavy přes Oldřichovské sedlo pro kamiony nad šest tun. Tento úsek se nesolí.

Na jaře začne rekonstrukce mostů ve Svijanech. Omezení zkomplikují dopravu

V jarních měsících kraj zahájí rekonstrukci dvou mostů ve Svijanech. Řidiči se tak musí připravit na dopravní omezení na dálnici D10, která potrvají dvě stavební sezóny.

Kapacity dopravců jsou na hraně. Pomoci by mohla pracovní karanténa

V pondělí a také včera nevyjelo na Českolipsku několik autobusových spojů. Dopravci se potýkají v souvislosti s koronavirem s nedostatkem řidičů. S provozem tak vypomáhají zálohy z Liberecka, externisté i řidiči v penzi. Podle hejtmana by mohly...

Silničáři se připravují na přívaly sněhu. Pro kamiony uzavřeli silnici do Harrachova

Silničáři od 8:30 kvůli sněhu preventivně uzavřeli pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Pro osobní auta a autobusy zůstane silnice průjezdná. Omezení bude zatím platit do 13. hodiny, v závislosti...

Na Českolipsku dnes nevyjely další autobusy. Dopravce se potýká s nedostatkem řidičů

Celkem pět autobusových spojů dnes nevyjelo na Českolipsku. Krajský dopravce ČSAD Liberec, který tam jezdí od 12. prosince, se kvůli koronaviru potýká s nedostatkem řidičů. Dnes proto nevyjely čtyři dopolední spoje a jeden odpolední.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.