sobota 26. září 2020 Andrea

Dvacátý ročník libereckého jarmarku se blíží. Odstartuje příští sobotu

Původní červnový termín libereckého jarmarku sice zhatil koronavirus, nyní jsou ale přípravy již v plném proudu a v sobotu 15. srpna opět ožije Benešák oblíbenou dvoudenní akcí.

Liberecký historický jarmark je tradiční oblíbenou akcí. Dopoledne proběhne slavnostní příjezd císaře Rudolfa II. Ten udělí městu právo užívat městský znak, pečeť a také právo pořádat trhy. Letos se také na náměstí vrátí Golem. Nebude chybět show fríských koní, ukázka umění šéfkuchaře Roberta Sklenáře nebo dobové tance.

„U trhovců bude k mání tradiční keramické a proutěné zboží, dřevěné loutky a meče, šátky, šperky, výrobky z pedigu a návštěvníci také uvidí ukázky tradičních řemesel jako bednářství, kolovrátek, hrnčířství, kovářství a další řemesla,“ uvedl za pořadatele Michal Buzek. Program bude probíhat jak na náměstí, tak v ulici Kostelní.

Návštěvníky čeká bohatý program v podobě kejklířů, šermířů, tanečníků, divadla, ukázky dobových řemesel nebo výcviku císařských stráží. Letos je jarmark o to výjimečnější, že další se uskuteční až za dva roky. Celý jarmark potrvá od soboty od 9 hodin do neděle do 17 hodin. Program najdete na webu města Liberec.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo6 čtenářů

Foto Luboš Vrabec

Štítky jarmark, Liberec, kultura, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.