sobota 31. července 2021 Ignác

V Liberci oživí golema, na jarmark dorazí císař Rudolf II.

Netradičně v polovině srpna, tedy už příští víkend, proběhne v Liberci městský jarmark. Tentokrát kromě klasického programu s tržištěm, souboji rytířů nebo vystoupením alchymistů dorazí také císař Rudolf II., který Liberci udělí právo užívat městský znak a pořádat trhy. V sobotu večer pak přímo na náměstí oživí golema.

„Císař Rudolf II. Habsburský se svým kancléřem nepřijedou lid města jen pozdravit, jejich cesta do Liberce má hlubší význam. Listinu s udělením práv Liberci užívat městský znak, městskou pečeť a práva pořádat jarmarky předají městské radě,“ popisuje členka Rady města Liberce Petra Břeňová (ODS).

Jarmark bude dvoudenní a lidé se mohou těšit na vystoupení kejklířů, šermířů, tanečníků i divadélek pro děti. Nebude chybět staročeské tržiště s prodejci v dobových kostýmech, ohňová show, souboj rytířů nebo alchymistická dílna.

V sobotu večer pak dojde k oživení golema a také zrození Sirael.

„U trhovců bude k mání tradiční keramické a proutěné zboží, dřevěné loutky a meče, šátky, šperky, výrobky z pedigu a návštěvníci také uvidí ukázky tradičních řemesel jako bednářství, kolovrátek, hrnčířství, kovářství a další řemesla. Chuťové buňky zase potěší domácí koláčky, bramborové placky, sýry, klobásky nebo třeba medovina a pivo lokálních pivovarů,“ uvádí ředitel pořadatelské společnosti Elset Michal Buzek.

Další jarmark pak proběhne až za dva roky. Liberec se bude po roce střídat s Frýdlantem, kde také každé dva roky proběhnou Valdštejnské slavnosti.

Ohodnoť článek

Štítky jarmark, liberec, golem, trhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.