pátek 14. srpna 2020 Alan

Kdy volat hasiče na roj včel nebo sršně? Mělo by jít jen o život ohrožující případy

Hmyz k přírodě samozřejmě patří. Někdy ale může být docela otravný nebo dokonce i nebezpečný. Jenže zdaleka ne vždy je nutné na pomoc volat hasiče. Od začátku května se v souvislosti s hmyzem obrátilo na hasiče pětadvacet osob.

Pracovníci operačního systému v takových chvílích musí na dálku posoudit, zda je výjezd jednotek požární ochrany opravdu nutný. V některých případech hasiči na místo nemuseli, místo toho bylo oznamovateli doporučeno kontaktovat příslušnou firmu.

Na tísňovou linku 150 by se lidé měli obrátit opravdu jen v nutných případech. „Jedná se například o situaci, kdy se hmyz nachází v místech pohybu většího množství lidí, jako jsou úřady, školy nebo parky,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková. Dalším z případů, kdy je lepší přivolat hasiče, jsou roje v domě, na stromě nebo jinde, kde se nachází osoba s alergií na včelí bodnutí.

Naopak pokud je hmyz v odlehlé části pozemku, v budově ve výšce nad 3 metry a nikoho neohrožuje, pak je volání hasičů zbytečné. V tu chvíli je na místě kontaktovat speciální firmu, která se postará o odstranění hmyzu. Přitom je dobré mít na paměti, že nejlepší doba pro likvidaci je ráno a večer. „Když je to nutné, hasiči na místě provedou mechanickou nebo chemickou likvidaci,“ dodala mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky Liberecký, hasiči, včely, hmyz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.