středa 22. září 2021 Darina

Do konce listopadu potrvá sbírka vánočních ozdob. Pomůže onkologicky nemocným

Centrum Amelie opět pořádá sbírku vánočních ozdob a dekorací, jejíž výtěžek půjde na pomoc onkologicky nemocným a jejich rodinám.

Předměty do sbírky mohou lidé až do 30. listopadu přinést přímo do Centra Amelie v Krajské nemocnici Liberec, do Krajské vědecké knihovny v Liberci nebo také do Drogerie Jasmín v Mnichově Hradišti. Prodávat je budou u stánku v libereckém OC Forum od 7. do 9. prosince. ČTK to řekla koordinátorka centra Petra Kuntošová.

„Sbírkou se snažíme oslovit veřejnost k sounáležitosti s nemocnými a jejich rodinami a zároveň je informovat, že se v případě onkologické nemoci mají kam obrátit o pomoc. Služby poskytujeme nemocným a jejich blízkým zdarma, což by nebylo možné bez podpory veřejnosti a projektů jako je tato vánoční sbírka. Za každý darovaný kus moc děkujeme," doplnila Kuntošová.

Centrum bude darované předměty prodávat za ceny nižší, než jsou ceny v obchodech. Lidé tak mají možnost si zútulnit domov a přispět na dobrou věc. „Získané peníze nám pomohou s udržením služeb pro klienty. Například sociální poradenství či psychologická podpora jsou pro nemocné s rakovinou či jejich blízké důležitou součástí péče, kterou, vzhledem k přetíženosti zdravotnického personálu, není bohužel reálné získat v samotných zdravotnických zařízeních. Finance nám pomohou zajistit i různé aktivizační činnosti, jako je plavání či zdravotní cvičení," řekla Kuntošová.

Podpora onkologicky nemocných v sociální a psychické oblasti je nedílnou součástí péče o nemocné a má pozitivní vliv jak na zvýšení úspěšnosti léčby, tak na návrat do běžného života po ní. „Aktivity v Amelii mi pomáhají jak fyzicky, tak duševně. Ale hlavně vím, že v tom nejsem sama. Naplňuje mě i setkávání s dalšími lidmi se stejným onemocněním a tudíž i získávání nových přátel," doplnila paní Helena, která je jednou z klientek libereckého centra.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, sociální, zdraví, rakovina, Vánoce, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.