Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 23. května 2024  |  Svátek má Vladimír
Bez reklam

Začíná Tulipánový měsíc. Upozorňuje na boj s onkologickým onemocněním

Přivolejme s jarem i naději. Taková je motto letošního Tulipánového měsíce, který se bude v Liberci připomínat celý březen. Smyslem akce, kterou pořádá nezisková organizace Amelie, je upozornit na nutnost podpory nemocných rakovinou a jejich rodin nejen v oblasti léčby, ale i v oblasti sociální a psychologické.

Celý březen budou onkologická pracoviště nemocnic v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a Mladé Boleslavi či Mamocentrum v Liberci vyzdobená dílky s motivem tulipánů, které pro Tulipánový měsíc vytvořily děti z 22 škol a školek. Do liberecké Amelie doputovala více než tisícovka dětských prací na podporu nemocných. V březnu bude k vidění i výstava obrázků dětí na podporu onkologicky nemocných v obchodním centru FORUM v Liberci.

Pro pacienty Komplexního onkologického centra liberecké nemocnice vyrobily děti i dospělí tulipány a přáníčka, kterými posílají nemocným vzkaz podpory a naděje. „Strach z nemoci, dlouhodobá izolace od svých blízkých, obavy z budoucnosti, to vše přináší onkologicky nemocným a jejich blízkým do života velký stres. V Amelii se jim v tomto měsíci snažíme zpříjemnit prostředí onkologických ambulancí, lůžkových oddělení či čekáren a poslat jim vzkaz, že na svou nemoc nejsou sami,“ říká koordinátorka Centra Amelie v Liberci Petra Kuntošová.

Cílem Tulipánového měsíce je i zvýšení informovanosti veřejnosti o onkologické nemoci a fungování Amelie v Liberci. „O Amelii jsem se dozvěděla minulý rok na akci v knihovně. Když mi onemocněl rakovinou manžel, nevěděla jsem vůbec co mám dělat, co bude dál. Pak jsem si vzpomněla na Amelii, kde mě vyslechli a předali potřebné rady a informace,“ říká paní Jana z Liberce.

Charitativní prodej i koncert

Veškeré služby poskytuje organizace nemocným a jejich blízkým zdarma. Na pomoc při zajištění bezplatných služeb pro nemocné se letos v Tulipánovém měsíci uskuteční charitativní cvičení v zapojených fitness centrech, koncert dětského pěveckého sboru IUVENTUS, GAUDE! v jabloneckém Eurocentru, ve spolupráci s OC Forum charitativní rozdávání tulipánů k MDŽ i online prodej tulipánů v květinářství Florea.

S nabídkou služeb Amelie se mohou lidé seznámit 6. března od 15 do 17 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci či 15. března v rámci Dne otevřených dveří v samotném Centru Amelie Liberec.  Akce na osvětu nemoci se uskuteční i v Krajské vědecké knihovně v Liberci či v online prostředí. S letáky Amelie a kontakty na ni se obyvatelé Liberce budou setkávat po celý měsíc březen rovněž ve vozech liberecké MHD.

„Přestože rakovina v České republice dorazí téměř do každé rodiny, lidé často pociťují strach a obavy, které ústí v izolaci nemocných a tíži tématu onkologické nemoci a života s ní. Tulipánový měsíc ukazuje cestu akce a spolupráce, která může nabídnout účinnou a dostupnou podporu i pomoc. Všichni si zaslouží zájem a vědomí, že v nemoci nejsou sami,“ dodává Michaela Čadková Svejkovská, ředitelka organizace Amelie.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Amelie

Štítky onkologické onemocnění, kampaň, Amelie, Tulipánový měsíc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Začíná Tulipánový měsíc. Upozorňuje na boj s onkologickým onemocněním  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.