Počasí dnes14 °C, zítra14 °C
Středa 4. října 2023  |  Svátek má František
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Zima stále trvá, nezapomeňte na vhodné oblečení

PR článek

Každý si z dětství pamatuje, jak maminka říkala, že se má v zimě oblékat tzv. na cibulku. V tom měla pravdu, i když outdoorová cibulka je trochu jiná než ta tradiční. Zimní outfit, který je v zimě povinností na horách, se od toho městského mírně liší a řídí se svými pravidly. Hřejivá bavlna je nahrazena syntetickými látkami, které lépe odvádějí vlhkost. Silné vlněné ponožky jsou dobrým řešením za předpokladu, že nosíte vhodnou nepromokavou obuv.

Outdoorová cibulka je základ 

V zimě jsou velmi důležité vrstvy. Oblečení v tomto ročním období by proto mělo svou konstrukcí populární cibulku, o které často mluví každá maminka i babička. Základní vrstva je ta, která je nejblíže tělu. Jejím úkolem je fungovat jako druhá kůže. Z hodin biologie jste se mohli dozvědět, že úlohou kůže je mimo jiné termoregulace, proto by se termoprádlo mělo chovat stejně. Levným a snadno udržovatelným řešením je syntetické spodní prádlo. Pro muže i ženy je k dispozici rovněž v sadách: legíny a tričko. Oblečení pro zimní sporty (https://sportano.cz/obleceni-na-zimni-sporty/lyzarske-obleceni) je nesmírně důležité. Tvoří hlavní vrstvu, která chrání tělo před tepelnými ztrátami. Nedovolí, aby se vzduch v bezprostřední blízkosti těla ochladil na teplotu, která je venku. Bez pořádného oblečení byste neměli v zimě na hory ani pomyslet. Pamatujme na to, že zima, i když je krásná, dokáže být krutá a řídí se svými vlastními pravidly. Outdoorová cibulka vám pomůže udržet správnou tělesnou teplotu. 

Vyberte si správné boty 

Pro volný pohyb v zimní sezóně nejen na horách budou skvělé trekingové boty (https://sportano.cz/turisticke-a-trekingove-boty/trekova-obuv). Měli byste pamatovat na to, že v zimě je třeba dbát nejen na správnou ochranu před chladem, ale také na správnou přilnavost na ledu či sněhu. Jakýkoli pád v důsledku uklouznutí může skončit tragicky. Důležité je, aby zimní boty měly dostatečně tuhou podrážku. Na krásné vysoké podpatky byste tedy měla zapomenout. Rozhodně to není obuv vhodná na hory. Při výběru správné obuvi na zimu byste se měli řídit rovněž materiálem, ze kterého byl vyroben svršek. Nesmíte zapomínat rovněž na to, co je pod botami a ještě blíže k tělu. Ano, jsou to ponožky! Zní to jako klišé, ale pravda je neúprosná. Ponožky na zimu rozhodně nejsou oblíbené, krátké „kotníčkové“. Správné ponožky by měly poskytovat dobrou tepelnou izolaci a umožňovat dostatečný odvod potu. Při splnění těchto dvou základních podmínek bude riziko omrzlin výrazně nižší. 

Teplo a ještě tepleji 

Zima je bezpochyby ročním obdobím, které uchvátí svým kouzlem. Mnoho lidí miluje zasněženou krajinu a nemůže se dočkat, až bude provozovat své oblíbené zimní sporty. V tomto ročním období mohou být teploty venku opravdu extrémní a chlad v kombinaci s vlhkostí a silným nárazovým větrem může vést velmi rychle k pocitu nepohody. V zimě se každý zaměřuje především na to, aby neprochladl, zapomínajíc při tom na doplňky. Čepice je jedním ze základních doplňků. Veškeré příslušenství najdete na webu https://sportano.cz/.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky zima, oblečení, ponožky, obuv, roční období, vlhkost, https://sportano.cz/turisticke-a-trekingove-boty, https://sportano.cz/dite/detske-boty, https://sportano.cz/

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zima stále trvá, nezapomeňte na vhodné oblečení  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.