Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

VIDEO: O cyklistu mělo zavadit projíždějící auto, zraněného ho do nemocnice transportoval vrtulník

Michael Daněk1 minuta čtení22. 6. 2017, 15:21
Nehoda v Oldřichově v Hájích.
Nehoda v Oldřichově v Hájích. · Foto: Filip Matoušek

S poraněním hlavy a zlomeninou klíční kosti transportovala letecká záchranná služba do liberecké nemocnice cyklistu, který ve čtvrtek po jedné hodině odpolední spadl z kola v Oldřichově v Hájích. Ještě před transportem do nemocnice mu dali policisté „dýchnout.“ Zkouška prokázala, že na kolo usedl pod vlivem alkoholu.

„Dechová zkouška prokázala přítomnost alkoholu,“ potvrdil mluvčí policie Vojtěch Robovský. V krvi měl cyklista 0,2 promile alkoholu.

K nehodě mělo dojít tak, že v zatáčce za obecním úřadem mělo o cyklistu zavadit projíždějící auto. Cyklista kontakt s autem neustál a spadl do příkopu. Při pádu utrpěl zlomeninu klíční kosti a poranil si hlavu. „Do liberecké nemocnice ho transportoval vrtulník letecké záchranné služby,“ uzavřel Petr Matějíčka z krajské záchranné služby.

Nehoda zůstává v šetření dopravních policistů.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook