St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Komplikace v Jablonci. Začne oprava kruhového objezdu nedaleko fotbalového stadionu

Luboš Vrabec1 minuta čtení8. 8. 2025, 15:03
Komplikace v Jablonci. Začne oprava kruhového objezdu nedaleko fotbalového stadionu
Komplikace v Jablonci. Začne oprava kruhového objezdu nedaleko fotbalového stadionu · Foto: Jan Luxík

Už v pondělí začne oprava kruhového objezdu nedaleko fotbalového stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou. Práce na opravě silnice I/65 a okružní křižovatky se silnicí II/287 potrvají do září a ŘSD vyjdou na 10,5 milionu korun.

„Hlavním cílem této akce je zajištění bezpečnějšího a hlavně plynulejšího provozu v této frekventované části města, a to prostřednictvím výměny asfaltového krytu vozovky, úprav vybraných konstrukčních dopravních prvků, zlepšení podmínek pro pěší a samozřejmě i ovodnění,“ popsal mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Na silnici I/65 v ulici Nová Pražská bude po dobu prací platit úplná uzavírka. Pro veškerý provoz bude stanovena vyznačená objízdná trasa. Ze silnice I/65 v ulici Turnovská bude na okružní křižovatce částečná uzavírka na silnici II/287 (ulice Pražská). „Doprava bude v tomto úseku řízena kyvadlově pomocí semaforů,“ popsala mluvčí ŘSD Libereckého kraje Kamila Zahálková.

Stavební úpravy zahrnují rozšíření prstence okružní křižovatky a doplnění obrub, úpravu nároží a vjezdů na okružní pás včetně doplnění srpovitých krajnic, instalaci uličních vpustí a také úpravy ulice Nová Pražská, zejména prodloužení odbočovacího pruhu vlevo do ulice Skřivánčí a doplnění zvýšeného ostrůvku pro bezpečnější pohyb chodců.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook