St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Před policií ujížděl i po loukách areálu ve Vesci. Zběsilá honička skončila jen se štěstím bez zranění

Martina Petrášková3 minuty čtení5. 5. 2026, 6:30
Před policií ujížděl i po loukách areálu ve Vesci. Zběsilá honička skončila jen se štěstím bez zranění
Před policií ujížděl i po loukách areálu ve Vesci. Zběsilá honička skončila jen se štěstím bez zranění · Foto: Policie ČR

Jako zázrakem skončila zběsilá honička, při které policie pronásledovala řidiče modré Škody Octavie Libercem až do Sportovního a rekreačního areálu Vesec, bez zranění. Řidič, který před policí ujížděl přitom riskoval nejen svůj život, ale i životy lidí okolo, když ve Vesci jezdil nejen po silnici, ale také po louce. Policii ujížděl kvůli zákazu řízení a drogám. Za jeho konání mu teď hrozí až dva roky vězení.

„Nemáte někdo informaci k řidiči, který dnes vlítl do Vesce i na okruh a cesty, kde jezdily děti? Jak to dopadlo? Co to mělo být? Policie byla neuvěřitelná, řítila se za ním hlava nehlava i po loukách a nikomu se nic nestalo. Děkujeme, opravdu jsme se báli,“ uvedla ve facebookové skupině Liberečáci koncem dubna Barbora Kohoutová.

Policie si s uveřejněním případu policejní honičky dala načas, podrobnosti o ní zveřejnila teprve nyní.  

„V neděli 26. dubna, během dohledu nad veřejným pořádkem, neuniklo bystrému oku policistů z liberecké hlídkové služby vozidlo, ve kterém se v minulosti pohyboval jim dobře známý výtečník, který řídil i přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Když zahlédli i řidiče, domněnky se jim potvrdily a řidiče se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ten ale na rozblikané majáky s upozorněním na zastavení reagoval sešlápnutím plynového pedálu a pokračoval dál zběsilou jízdou, během které ohrozil několik účastníků silničního provozu,“ popisuje začátek dramatické události policejní mluvčí Iva Martínková.

Hlídce muž v modré Škodovce ujížděl několik kilometrů. „A to i přes značný handicap v podobě ruky v sádře. Díky skvělé spolupráci dvou zasahujících hlídek se podařilo řidiče zastavit. Z vozidla se mu ale nechtělo vystoupit, proto policisté přistoupili k využití donucovacích prostředků,“ dodává mluvčí policie.

Zkouška na alkohol u řidiče vykázala negativní výsledek. „Orientační test na drogy ale muž odmítl. Tvrdil totiž, že před několika dny užil pervitin. Provedenou prohlídkou u muže policisté nalezli sáček s bílou krystalickou látkou, která provedením orientačního testu vykázala přítomnost látky methamphetamine,“ říká Martínková.
 

Následně na řidiče čekaly pouze stěny policejní cely, ve které trávil následující noc. „Ráno si od policistů z obvodního oddělení Liberec Vápenka převzal záznam o sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí pobyt za mřížemi až na dvě léta. Sedmatřicetiletý recidivista během své zběsilé jízdy spáchal hned několik dalších přestupků, které budou oznámeny příslušným úřadům k projednání,“ dodává policejní mluvčí.

Stáli při nich všichni svatí

Ke zranění osob během události podle ní naštěstí nedošlo. Svědci celého incidentu však hovoří téměř o zázraku. „Nikoho nezabil jen díky tomu, že mu zrovna nestál v jeho cestě,“ podotkla ve skupině Liberečáci Kohoutová.

Její slova potvrzuje i další členka skupiny Kateřina Morman, která byla události také přítomná. „Situace to byla šílená a doma jsme říkali, že je opravdu zázrak, že nikdo nepřišel o život a že je neuvěřitelné, že v moment, kdy řidič přiletěl, nebyl nikdo na cestě pod mostem nebo na kusu oválu. Manžel se synem byli na stadionu, já s kočárkem kousek pod ním, kam to strhl a můžu říct, že měl každý opravdu velké štěstí,“ uzavírá.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

0

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení

Zatím žádné komentáře. Buďte první!

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnostiSpolečnost

Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnosti

Po dlouhé době se veřejnosti znovu otevřela vyhlídková věž kulturního centra v Lidových sadech v Liberci. Těm, kteří vystoupají po 155 schodech až na vyhlídku, se naskytne výhled na Liberec, Ještěd a Jizerské hory. Vyhlídková věž je otevřena denně od 9 do 16 hodin a plné vstupné je 30 korun.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook