St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Policie nemilosrdně trestala: Blesková akce odhalila 138 dopravních hříšníků

Martina Petrášková2 minuty čtení20. 7. 2026, 10:45
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Policie ČR

Blesková bezpečnostní akce v Libereckém kraji odhalila během pouhých osmi hodin policejních kontrol celkem 138 dopravních přestupků. Policisté na místě rozdanými pokutami vybrali přes 150 tisíc korun a vedle více než 120 rychlostních hříšníků narazili i na opilého řidiče nebo neplatiče pokut.

Speciální kontrola zaměřená na dodržování rychlostních limitů probíhala napříč Libereckým krajem ve středu 15. července od 8:00 hodin do 16:00 hodin.

“V rámci provedených kontrol policisté zjistili celkem 138 přestupků, z nichž vyřešili 132 na místě pokutou, celkem za 156 000 Kč a 6 přestupků oznámili do správního řízení. Nejzávažnějším skutkem byl případ řidiče, který řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu, kdy dechová zkouška byla s výsledkem více než 1 promile alkoholu v krvi, a je tedy podezřelý ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,” říká policejní preventistka Martina Frýdová.

Vypátráni byli také čtyři řidiči evidovaní v systému CEPAN, kteří měli nedoplatky na dopravních pokutách v celkové výši 8 800 korun.

Rychlost v obci překročilo 110 řidičů, mimo obec 17

Během pouhých osmi hodin bezpečnostní akce zjistili policisté alarmujících 127 skutků překročení nejvyšší dovolené rychlosti, z toho 110 v obci a 17 mimo obec. “Policisté tyto přestupky vyřešili na místě pokutami v celkové výši za 147 000 korun a 4 přestupky oznámili k projednání správnímu orgánu,” uvádí Frýdová.

Pomyslným rekordmanem byl řidič v obci Česká Lípa. “Tomu byla naměřena rychlost jízdy 93 km/h a to již po odečtu tolerance v úseku, kde je nejvyšší dovolená rychlost 50 km/h. Vzhledem k tomu, že řidič v obci překročil rychlostní limit o 40 km/h a více, mu ve správním řízení hrozí za přestupek pokuta sedm až pětadvacet tisíc korun a zákaz činnosti v rozmezí šest až osmnáct měsíců. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz,” podotýká policejní preventistka.

V Libereckém kraji evidují policisté za první pololetí tohoto roku celkem 2 116 nehod, z toho v 301 případech byla příčinou nehody právě rychlost jízdy. “Při těchto nehodách byly usmrceny 3 osoby a 140 osob utrpělo zranění,” dodává Frýdová.

Policejní kontroly dodržování rychlostních limitů budou podle ní pokračovat. “A to nejen při dopravněbezpečnostních akcích, ale i při běžném výkonu služby,” uzavírá.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
LH
libuse housova20. 7. 2026, 13:00
Bylo by dobré věnovat se i malím obcím kde řidiči nedodržujou předepsanou rychlost v obcích

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnostiSpolečnost

Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnosti

Po dlouhé době se veřejnosti znovu otevřela vyhlídková věž kulturního centra v Lidových sadech v Liberci. Těm, kteří vystoupají po 155 schodech až na vyhlídku, se naskytne výhled na Liberec, Ještěd a Jizerské hory. Vyhlídková věž je otevřena denně od 9 do 16 hodin a plné vstupné je 30 korun.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook