St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Lanovka na Ještěd nejezdí kvůli elektrické závadě

ČTK1 minuta čtení28. 8. 2016, 15:19
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Kabinková lanovka na Ještěd v Liberci nejezdí zhruba od 13:00 kvůli elektrické závadě. Příčina se zjišťuje, řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán.

"Zatím nemůžeme přijít, čím to je. Máme nízké budící napětí. Všechno běží, akorát se to nerozjede, protože se motor neroztočí. Čekáme na příjezd elektrikáře," uvedl přednosta.

Dvoukabinová lanovka na Ještěd je v provozu už více než 80 let, loni na vrchol vyvezla 291 070 lidí. Nejvíc za posledních osm let. Letošní sezóna se podle přednosty vyvíjí ještě lépe, i když dnes zájem o lanovku mezi turisty není nijak velký. "Asi šli raději k vodě," dodal přednosta.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook