čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

BLOG: Zúžení extraligy povede ke zkvalitnění soutěže

Návrh na zúžení hokejové extraligy z nynějších čtrnácti na dvanáct týmů, je dle mého názoru naprosto logický a naprosto s ním souhlasím. Rozhodně se nepovažuji za hokejového experta, ani jsem nečetl čtyřstránkový dopis hokejových klubů Plzně, Sparty a Liberce, přesto si myslím, že by snížení počtu účastníků vedlo hlavně ke zkvalitnění soutěže.

Podívám-li se do historie, tak nejvyšší hokejovou soutěž hrávalo dvanáct týmů a z nich byly minimálně tři ze Slovenska. Navíc neexistovalo, že by nejlepší čeští nebo slovenští hokejisté hráli za mořem, v Rusku, Švédsku, Finsku a dalších zemích, kde dostanou více zaplaceno. Nyní je těch nejlepších českých hráčů rozeseto po světě tolik, že by to stačilo na několik mužstev. A přesto se hraje extraliga ve čtrnácti.

Nejlepších sto, možná sto padesát hráčů hraje mimo ČR a mladí nadějní hráči většinou rovněž rychle míří pryč z extraligy. Tak kde je ta kvalita, o které se často mluví?

Druhým argumentem, který jasně mluví o zúžení extraligy je pohled na extraligové tabulky z let minulých. Většinou se totiž stalo, že jedno někdy dvě mužstva, byla o parník pozadu a od poloviny sezony se připravovala na baráž. A proč to tak bylo? Jednoduše řečeno proto, že nejsou v České republice hráči na čtrnáct vyrovnaných týmů v extralize a nejsou v České republice ani peníze na čtrnáct extraligových mužstev.

Chápu, že je hrozně těžké vystavit dvěma mužstvům extraligovou stopku, chápu, že jde o fanoušky, sponzory, prestiž města atd. Ale přeci jen jde o sport, a tam by měl být na prvním místě výkon a kvalita.

Hodnocení článku je 62 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Bílí Tygři

Štítky hokej, blog, zúžení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.