Aktuálně

Nová výjezdová základna záchranky ve Frýdlantu se začne stavět už letos více...

Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za týden o 75 procent, je pod hranicí epidemie více...

Při nehodě sanity a traktoru s radlicí byla zraněna zdravotnice, policie hledá svědky více...

V Libereckém kraji byl potvrzen výskyt ptačí chřipky. U kachen v Jablonci nad Nisou více...

Na kole v zimě? Někteří cyklisté ohrožují sebe i řidiče projíždějících aut více...

V Liberci vznikla nabušená kreativní knihovna. V kraji nemá obdoby více...

Řidič náklaďáku u Ktové přejel do protisměru. Po srážce se dvěma auty je pět zraněných více...

Dejte si nejčernější kávu v životě

Netradiční posezení u kávy můžete zažít poslední tři červencové dny před radnicí. Do Liberce přijíždí Kavárna potmě, ve které si vychutnáte šálek kávy jiným pohledem. Otevřena bude vždy od desáté hodiny ranní do osmé hodiny večerní. Na palubě se o vás postarají nevidomí kavárníci.

„Na palubě autobusu uvidíte svět novýma očima. Stačí se nechat vést a důvěřovat těm, kteří jsou s tmou dokonale sžití. Sehraný tým nevidomých kavárníků Vás usadí do jednoho z šesti kupé a dříve, než Vám donesou černou kávu, můžete objevovat organické, ladné tvary prostoru, ve kterém se nacházíte,“ popsala  ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková a doplnila: „Každé kupé je očalouněno materiálem s jinou strukturou, aby podněcovala Vaši fantazii.Orientace v černočerném prostoru je možná jen po hmatu. Brzy však objevíte, že svět pod rouškou tmy může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů, inspirace.“

Návštěvou netradiční kavárny přispějete Světlušce 170 korunami. Na památku si kromě zážitku odnesete i originální hrníček.
Kavárna potmě se na svou pouť po republice vydává podruhé. Letos zavítala už do Prahy, Zlína a Ostravy. „Během loňského roku autobus s Kavárnou potmě najezdil tři tisíce kilometrů a navštívil jedenáct míst. Byli jsme mile potěšeni, jak ohromnou a pozitivní odezvu Světluška v regionech má,“ popsala Martina Kaderková.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Liberec, kavárna, potmě, káva, Český rozhlas

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.