Aktuálně

Jablonec na pohárovou trofej nedosáhl. Ve finále podlehl Karviné 1:3 více...

A nedal si říct. Se zákazy řízení a po průšvihu na Jablonecku 45letý muž zase řídil, skončil ve vazbě více...

Bude Liberec v příštím roce pokračovat v projektu s domovníky? Zatím neví více...

Zachráněnou lebku sv. Zdislavy by policie měla předat církvi 30. května více...

Dva nové parky a náplavka. Hrádek nad Nisou buduje zelené srdce města více...

Ranní požár v Liberci. Hořelo v areálu bývalých kurtů v Pavlovicích více...

V Krkonoších se válely trubky i náprava od auta, dobrovolníci odnesli tuny odpadu více...

Deštivý víkend? Vyrazte se podívat na expozici motýlů

Počasí nám zatím moc nepřeje, přesto ale nechceme o víkendu zůstávat doma. Co takhle vyrazit do Motýlího domu pár kilometrů za hranicemi Německa?

 

 

Motýlí dům neboli Schmetterlingshaus je neuvěřitelná expozice motýlů a plazů. Nachází se v německém městě Jonsdor pár desítek kilometrů za hranicemi Německa. Dům je velký 500 metrů čtverečných a nachází se zde neuvěřitelných 30 druhů motýlů v počtu 200 kusů. Nejdete zde ale také velké množství různých plazů a pavouků nebo také mořské akvárium dlouhé 3 metry.
Navíc si zde můžete odpočinout v příjemné kavárně a dát si něco dobrého na zub nebo si koupit malý suvenýr. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin a vstup vás vyjde na 5 eur za dospělého a 3,50 eura za dítě.

„Je to úžasný zážitek, přijdete dovnitř a je to jako byste vstoupili do jiného světa. Motýlí lítají všude okolo vás a nebojí si vás sednout na ruku. Opravdu nádhera,“ svěřila se jedna z nedávných návštěvnic.

V motýlím domě najdete motýly z Asie, Ameriky ale i z Afriky. Proto je tedy v pavilonu upraveno prostředí přesně jako v tropech a teplota zde neklesne pod 25 stupňů. Není tedy lepší místo, kam se schovat před špatným počasím a užít si příjemného klimatu a prostředí.

Motýlí dům najdete na adrese: Zittauer Strasse 24, Kurort Jonsdorf

Napsala Liberecká Drbna

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky motýli, dům, Německo, Asie, Afrika, Amerika, Drbna.cz

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.