Čt 13. 8. 2026Alena
Fotbal

Záchrana už je blízko. Slovan vyhrál v Hradci Králové gólem z penalty

Luboš Vrabec1 minuta čtení22. 4. 2017, 18:54
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Jaroslav Appeltauer

Velký krok k záchraně udělal Slovan v zápase v Hradci Králové. V 25. ligovém kole totiž vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem 1:0 a na sestupující už má pět utkání před koncem 9 bodů. Hrdinou utkání se stal Milan Baroš, který zařídil penaltu. Tu s přehledem na konci první půle proměnil Milan Kerbr.

Do vedení mohli jít Liberečtí už po dvaceti minutách. Kúdela se dostal před brankáře domácích, jenže ho neprostřelil. Po půlhodině mohli udeřit domácí, exliberečák Martan centroval před bránu, Dúbravka ale situaci vyřešil.

Jen o pár minut později šel sám na bránu Baroš, na poslední chvíli ho ale zablokoval Hůlka.

Skóre se tak měnilo až v závěru poločasu, kdy byl ve vápně faulovaný Baroš a Kerbr penaltu bezpečně proměnil.

Druhý poločas hrál Slovan velmi obezřetně a Hradec do šancí moc nepouštěl. Vzrušení tak přinesla 65. minuta kdy byli za vzájemný konflikt vyloučeni Ševčík a Malinský.

Slovan si pak těsný náskok hlídal, přesto o něj mohl pět minut před koncem přijít. Mudrovu střelu ale zblokoval jeden z obránců Slovanu.

25. kolo ePojištení ligy

Hradec Králové - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branky: 45.+1. Kerbr (pen.). Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Hájek. ŽK: 17. Hůlka, 87. Krátký - 59. Ševčík, 61. Vůch. ČK: 64. Malinský - 64. Ševčík.

FC Hradec Králové: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Janoušek (80. Schwarz) – Martan (73. Žondra), M. Černý (56. Pázler), Trubač, Malinský – P. Černý (C).

FC Slovan Liberec: Dúbravka - Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Souček, Breite - Ekpai (46. Voltr), Ševčík, Vůch (89. Kouřil) - Baroš (C) (83. Graiciar).

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook