Čt 13. 8. 2026Alena
Hokej

Jediná branka stačila, Tygři vezou z Olomouce tři body. Hamalčík má nulu

Luboš Vrabec2 minuty čtení3. 10. 2025, 20:12
Jediná branka stačila, Tygři vezou z Olomouce tři body. Hamalčík má nulu
Jediná branka stačila, Tygři vezou z Olomouce tři body. Hamalčík má nulu · Foto: Bílí Tygři Liberec

Liberečtí hokejisté po domácí prohře s Boleslaví zajížděli na led Olomouce. A byl to opět zápas, ve kterém branky nepadaly. Nakonec šlo o jediný zásah, který zařídil už po osmdesáti sekundách Faško-Rudáš. Brankář Hamalčík tak má první nulu v extralize.

Liberec začal skvěle a z první útočné akce ve druhé minutě skóroval. Faško-Rudáš se dostal do samostatného úniku a trefil se pod břevno – 0:1. Tygři pak pozorně bránili a pouštěli se do rychlých protiútoků. Domácí tak měli v prvním dějství jen jednu velkou šanci, v 18. minutě Fridrich tečoval střelu Černého, puk ale skončil mimo.

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný, Liberec si vypracoval po třech minutách gólovou šanci, kdy Zemana vychytal Machovský. Gól mohly dát oba týmy, ani jeden už ale neuspěl a po dvou třetinách tak Liberec stále vedl.

Hned v úvodu třetí třetiny Tygři ubránili přesilovku domácích. Hosté poté dál bránili náskok až do závěru, kdy měla Olomouc velký tlak a navíc 70 sekund před koncem byl vyloučen Lenc. Paradoxně v oslabení mohl podruhé skórovat Faško-Rudáš, tentokrát ale uspěl Machovský.

Závěrečné sekundy pak Liberec ubránil a bere tři body.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Faško-Rudáš (Sandberg, Weatherby). Rozhodčí: Pražák, Zeliska – Lhotský, Augusta. Vyloučení: 2:5. Střely na branku: 29:24. Diváci: 4 350.

HC Olomouc: Machovský (Cichoň) – Ondrušek (C), T. Černý, Cosgrove, Stella, Řezníček, Hrádek, Rutar – Krastenbergs, O. Najman, Matýs – Fridrich, Čacho, Navrátil – Kusko, Nahodil (A), Orsava (A) – Anděl, Macuh, Doktor.
Trenér: Róbert Petrovický

Bílí Tygři Liberec: Hamalčík (Kváča) – R. Šimek (C), Zeman, Zile, Ivan (A), Ahac, Kolmann, Aubrecht, – Lenc (A), A. Najman, O. Procházka, Faško-Rudáš – Weatherby, Sandberg, Pérez – A. Musil, Pytlík, Ryšavý – Špilka, F. Jansa.
Trenér: Jiří Kudrna

Umístění poskytnuta z Sofascore

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook