pátek 23. dubna 2021 Vojtěch

Téměř 150 obvoďáků se v kraji zapojí do očkovaní pacientů proti koronaviru

Do očkování pacientů přímo v ordinacích se v Libereckém kraji zapojí 145 praktických lékařů. K dispozici dostanou všech 1900 dávek vakcíny AstraZeneca, které včera do kraje dorazily.

Pro očkování u praktického lékaře není třeba se registrovat a rezervovat přes státní Centrální rezervační systém, stačí si očkování a termín domluvit přímo s lékařem, řekl hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

„Pokud ale chtějí být zájemci očkováni rychle, pak doporučuji, aby se registrovali a rezervovali si termín přímo v očkovacím centru," doplnil hejtman. Ve velkokapacitních očkovacích centrech chce kraj v příštím týdnu očkovat až 9000 lidí. Registrovat se zatím mohou lidé starší 70 let a také pedagogové. Praktičtí lékaři ale mohou rozhodnou o přednostním očkování lidí, kteří trpí nějakým vážným onemocněním.

V Libereckém kraji zatím funguje sedm velkokapacitních očkovacích center v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech, Jilemnici, Turnově a Frýdlantu. Půta znovu doporučil seniorům, kteří se již dříve registrovali a zatím jim stále nepřišel PIN pro rezervaci očkování, aby se do centrálního systému registrovali znovu. „Bohužel jsou v systému chyby, které neumíme ovlivnit," dodal. Obrátit se mohou senioři i na celostátní linku 1221 nebo na krajskou linku 800 880 066.

Očkování proti koronaviru v Libereckém kraji začalo 4. ledna. Od té doby vakcínu dostalo 20.568 lidí, z toho 7507 i druhou dávku. Alespoň první dávku tak zatím dostalo méně než pět procent obyvatel kraje. Zhruba polovina očkovaných jsou senioři starší 70 let. Zatímco v minulém týdnu se v kraji očkovalo v průměru kolem 1000 lidí denně, v tomto týdnu už jich bylo každý den přes 1400.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Kraj Vysočina

Štítky ČR, koronavirus, lékaři, očkování, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.