pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Liberecká klinika dnes otevře nové odběrové místo v Klášterní

Kapacity pro antigenní testování se v Libereckém kraji dál zvyšují, přibývají nová odběrová místa. Dnes otevře nové odběrové místo EUC Klinika Liberec v ulici Klášterní.

Denně tam plánují otestovat až 200 lidí, zatím bez objednání. Rezervační systém bude spuštěn v pondělí 22. března, řekla ČTK mluvčí EUC Eva Pánová.

„Místo pro antigenní testování bude v zadním traktu kliniky. Provozní doba je od pondělí do pátku vždy od 14:00 do 18:00. Ti, kteří přijedou autem, mohou pohodlně parkovat přímo v areálu kliniky," doplnila mluvčí společnosti. Zájemci o testování se do budovy dostanou bezbariérovým vstupem a na výsledek si počkají ve speciální čekárně, výsledek dostanou do 30 minut. Bezplatné antigenní testování na COVID-19 může podstoupit jednou za tři dny každý, kdo má veřejné zdravotní pojištění. „Samotný odběr trvá cca jednu až dvě minuty výtěrem nosní dutiny," dodala Pánová.

Zájem o antigenní testování se v Libereckém kraji zvýšil poté, co vláda nařídila povinné testování ve firmách a úřadech, nově mají tuto povinnost i malé podniky od deseti zaměstnanců. Kapacity testování jsou ale z velké části obsazené. Přímo v krajském městě nabízí antigenní testování zdravotní ústav ve Vratislavicích a také Červený kříž, termíny ale mají až do poloviny dubna v podstatě obsazené. Volné termíny i na středu má ale testovací místo v Krajské nemocnici Liberec, které rozšířilo svou kapacitu.

Podle mluvčího Libereckého kraje Filipa Trdly se v minulém týdnu ve všedních dnech na odběrových místech v kraji dělalo v průměru kolem 4000 antigenních testů a zhruba 1800 PCR testů, o víkendech se testuje méně. Kapacity se navyšují, třeba v areálu českolipské nemocnice otevřela druhé místo na antigenní testování Zdravotní doprava Štěpánek. V Liberci zase přibylo druhé drive-in odběrové místo u Obchodního centra Nisa. Firma GenDetective tam ale nabízí jen PCR testování.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky ČR, koronavirus, testování, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.