Krajský soud v Liberci se dnes začne zabývat případem rozsáhlé výroby amfetaminu, který byl určený pro švédský trh. Obžalováno je devět lidí, hrozí jim až 18 let vězení. Podle znalců v laboratoři v Jablonci nad Nisou vyrobili nejméně 3,5 tuny amfetaminu, jehož prodej by ve Švédsku vynesl téměř jednu miliardu korun.
Gang podle policie nejméně pět let zásoboval amfetaminem území téměř celého Švédska, zejména pak v okolí Malmö. Obžaloba se týká případů z let 2013 až 2016.
Laboratoř, která sloužila k výrobě amfetaminu, byla nedaleko centra pětačtyřicetitisícového města. V Česku šlo o první odhalenou laboratoř, která sloužila k výrobě této drogy. V Česku amfetamin nekončil téměř vůbec, protože v tuzemsku je mezi závislými oblíbenější pervitin. Naopak ve Švédsku je druhou nejběžnější drogou hned po marihuaně.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám