sobota 6. června 2020 Norbert

Běžkař se v Jizerkách zřítil ze sedmimetrového srázu. Letěl pro něj vrtulník

Těžkým zraněním skončila sobotní vyjížďka pro sedmačtyřicetiletého běžkaře. Ten na Jizerské magistrále nedaleko Protržené přehrady nevybral zatáčku a zřítil se do koryta potoku. Na místo pro něj letěl vrtulník.

Běžkař měl i štěstí, na místě totiž není signál, nehody si ale všimla obsluha nedalekého kiosku, která zavolala pomoc rádiem. „V kiosku je umístěna jedna naše radiostanice. Proto mohl zaměstnanec kiosku navázat okamžité spojení i v těchto „hluchých“ místech. Ihned jsme tedy vypravili záchranáře ze stanice v osadě Jizerka a z Bedřichova,“ popsal Tomáš Prchal z Horské služby Jizerské hory.

Záchranáři na místě zjistili, že muž se po krátkém sjezdu zřítil  asi ze sedmi metrů na dno koryta. „Měli jsme podle všech příznaků podezření na poranění páteře. Podařilo se nám muže vynést na nosítkách z koryta a požádali jsme o spolupráci Leteckou záchrannou službu z Liberce. Když vrtulník přistál na dně bývalé přehrady, zraněného jsme jeho posádce předali,“ uvedl Prchal s tím, že muže pak vrtulník transportoval do liberecké nemocnice.

Autoři | Foto Horská služba

Štítky Jizerské hory, zásah, horská služba, vrtulník, běžkař

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.