pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Na křižovatce srazil motocyklistu, vynadal mu a ujel. Na místě ale zůstala jeho espézetka

Až tři roky vězení hrozí řidiči, který na konci května na křižovatce na silnici třetí třídy na Českodubsku srazil motocyklistu a ujel. Jenže při nehodě mu upadla registrační značka, a tak nebylo vůbec těžké ho najít. Policistům nadýchal 2,8 promile alkoholu.

„Krátce po 17. hodině odbočoval nesvědomitý řidič vpravo, přičemž nezvládl tento řidičský úkon a naboural do stojícího 39letého motorkáře, který zde dával přednost v jízdě. Následoval náraz a pád jezdce i s motocyklem na vozovku,” popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Jednačtyřicetiletý řidič auta pak ještě motorkáři sprostě vynadal a ujel. Zanechal však na místě střetu vizitku v podobě registrační značky vozu. „Pro českodubské policisty bylo jednoduché muže se zákazem řízení nalézt. O několik minut později si pro něj přejeli do místa bydliště,” dodal mluvčí.

Muž pak nadýchal 2,8 promile a policisté také zjistili, že auto nemá technickou a muž má zákaz řízení. „Muži z Liberecka, který již byl v minulosti rozsudkem Okresního soudu uznán vinným za obdobnou trestnou činnost, sdělili policisté ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání hned dvou přečinů. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a za ohrožení pod vlivem návykové látky, mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na šest měsíců až tři léta,” uzavřel Robovský.

Foto Policie ČR

Štítky nehoda, motorka, alkohol, policie, český dub

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.