pátek 5. června 2020 Dobroslav

Dejte si bacha na své věci, zloději řádí v kempech i na parkovištích

Nejen za blbost, ale i za chvilinku nepozornosti se někdy platí. A právě taková chvilinka, která trvá minutku nebo jen pár vteřin, stačí zlodějům k tomu, aby vás připravili o cenné věci. Jen v Liberci a blízkém okolí teď řeší policisté hned několik takových případů.

Pár minut rozhodlo třeba o osudu batohu, který si žena odložila v jednom libereckém autokempu. „Cizinka si odložila batoh s osobními věcmi a toho v nestřeženém okamžiku využil pachatel, který i s batohem zmizel,“ popsal policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Ženě tak způsobil škodu přes dva tisíce.

A zlodějíčky lákají i věci v autě. Přestože policie stále upozorňuje, že by lidé neměli nechávat žádné cennosti v autě, ani třeba na chvilku, občas holt někdo zapomene. A to se stalo osudné muži na libereckém parkovišti. „Zastavil zde svou dodávku, ve které nechal batoh s počítačem a finanční hotovostí. I když byl neustále v bezprostřední blízkosti vozu, který ale neměl zajištěný, o chvíli později už byl bez svých věcí,“ informoval Robovský. Muž je tak nyní chudší o bezmála 27 tisíc korun.

Další vůz padl do oka nenechavci v Chrastavě. „Majitelka v noci zaparkoval vůz v Mníšku a ráno zjistila, že má rozbité okno. V autě našel pachatel hotovost více jak 55 tisíc korun,“ dodal mluvčí. Po pachatelích, kteří mají krádeže na svědomí, nyní pátrají policisté a zároveň znovu upozorňují, aby lidé svě věci nenechávali bez dozoru ani na velmi krátkou dobu.

Foto pixabay.com

Štítky krimi, krádež, zloděj

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.