neděle 7. června 2020 Iveta

Soudí nejznámější korupční kauzy v Liberci, teď má sám problém. Soudce čelí kárnému řízení

Soudce libereckého krajského soudu Petr Neumann čelí kárnému řízení kvůli průtahům soudních jednání, informuje o tom web nasliberec.cz. Neumann předsedá soudu při nejznámějších korupčních kauzách. Mimo jiné v případu rekonstrukce kostela sv. Máří Magdalény v Liberci, kde je mezi obžalovanými i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). V případu je obžalováno dalších 12 lidí a čtyři firmy.

Neumann soudí i případy zneužívání dotací při výstavbě termálních lázní v Chrastavě. Na starost měl i kauzu prodeje městského majetku prostřednictvím Sportovního areálu Ještěd. Tu ale převzala kvůli jiná soudkyně. Některé ze soudů trvají podle Neumannových nadřízených neúměrně dlouho. Proto byl na Neumanna v červenci vydán kárný návrh, který může vést k citelnému snížení platu. Samotné kárné řízení je naplánováno na září. Soudce ho nechtěl komentovat.

Nicméně příští rok by měl podle webu Neumann nastoupit do starobního důchodu. Pokud nepadnou pravomocné rozsudky, obhájci obžalovaných mohou v jeho případech požadovat vrácení jednání na začátek, což by mělo za následek další až letitá zdržení.

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky soudce, soud, liberec, kárná žaloba

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.