pondělí 21. září 2020 Matouš

Začíná advent, do ulic míří policisté. Zaměří se na bezpečnost obyvatel

Jako každý rok, i tento advent budou v ulicích Libereckého kraje na bezpečnost a pořádek ve zvýšené míře dohlížet policisté. Zaměří se především na místa s větší koncentrací lidí.

„Dle situace a v návaznosti na pořádání různých vánočních akcí budeme přijímat adekvátní bezpečnostní opatření na celém území Libereckého kraje,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Lidé tak v ulicích, obchodních centrech, na vánočních trzích, koncertech nebo nádražích budou častěji potkávat policejní hlídky, které mohou být vybaveny také dlouhými zbraněmi. „V následujících týdnech posílí výkon služby samozřejmě i dopravní policisté, kteří budou dohlížet na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Daná opatření a počty policistů budou přizpůsobena každé konkrétní akci,“ dodala mluvčí.

Ohrožení terorismem není aktuální

Podle ní ale policisté nemá žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení Česka. Nadále ale platí první stupeň ohrožení terorismem. „Do bezpečnostního opatření budou zapojeni policisté pořádkové služby, dopravní policisté, kriminalisté a také kynologové se služebními psy,“ vypočítala Šrýtrová.

Policisté také varují před kapsáři. „Lidé se více soustřeďují v obchodních centrech a v tuto dobu mají u sebe větší množství peněž než obvykle. Toho využívají kapsáři, kteří čekají na svoji příležitost a využívají nepozornosti nakupujících,“ vysvětlila mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, vánoce, bezpečnost, advent

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.