pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Únikem plynu se zabývají kriminalisté. Případ řeší jako ublížení na zdraví z nedbalosti

Kriminalisté převzali vyšetřování sobotního úniku oxidu uhelnatého v restauraci v Jablonci nad Nisou. Důvodem je podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie o tom informovala mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. V restauraci v Rýnovicích se přiotrávilo 11 lidí, z toho osm muselo být hospitalizováno.

Oxid uhelnatý (CO) unikl v sobotu večer z plynového kotle, který je umístěn ve sklepě restaurace. Uvnitř bylo 11 lidí, z toho osm hostů. Záchranná služba byla původně volána ke kolapsovému stavu. „Po příjezdu naše posádky okamžitě zaznamenaly, že jim začala signalizovat čidla, která mají u sebe, na vysoké CO. Takže okamžitě zalarmovali integrovaný záchranný systém," řekl již dříve krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Hospitalizace byla nutná u osmi z 11 lidí, kteří byli v té době v restauraci. „Jedna žena byla posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje převezena do hyperbarické komory v Liberci a sedm osob bylo hospitalizováno v jablonecké nemocnici," dodala Sochorová. Všechny hospitalizované v Jablonci lékaři propustili v neděli dopoledne. Mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář řekl, že vážný nebyl ani stav ženy, která je v Liberci na interně. „Už od neděle se kontinuálně zlepšovala," dodal.

Autoři | Foto ZZS LK

Štítky neštěstí, kriminalita, Jablonec, únik plynu, oxid uhelnatý

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.