úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Opouštím vás. Vzkaz na sociální síti spustil manévry, žena z Jablonce si jen smazala facebook

Na policii se obrátili lidé s tím, že jejich známá na facebooku uveřejnila vzkaz, že by snad mohla spáchat sebevraždu. Policisté ženu začali hledat a našli ji. Byla v pořádku a hlídce vysvětlila, že šlo o nedorozumění, pouze si totiž smazala svůj facebookový účet.

Šlo o ženu středního věku z Jablonce. Na facebooku v úterý uveřejnila vzkaz, v jeho závěru se loučila slovy „opouštím vás, mám vás ráda, mějte se tu krásně.“

Ženu se nejprve snažili u ní doma kontaktovat jablonečtí strážníci, jenže tam nebyla, a tak se spojili se státní policií a začaly manévry. „My jsme rozhodli o násilném vniknutí do bytu. Žena už mohla být po smrti nebo se na svou sebevraždu připravovat, na místo jsme proto okamžitě povolali příslušníky Hasičského záchranného sboru a Zdravotnickou záchranou službu,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková

Policisté společně s hasiči do bytu vnikli oknem za využití vysokozdvižné plošiny. Uvnitř ale nikdo nebyla a policisté tak začali pátrat v okolí. Poté se opět vrátili k ženě domů a tentokrát tam byla.

„Když se od nás dozvěděla důvod naší návštěvy, byla hodně překvapená a sdělila nám, že jde o velké nedorozumění. Spáchat sebevraždu vůbec neměla v úmyslu. Rozhodla se jen odhlásit ze sociální sítě Facebook, a proto se se svými přáteli rozloučila,“ uvedla mluvčí.

Její emotivní slova ale odstartovala manévry celého integrovaného záchranného systému. „Všem dalším lidem, kteří se rozhodnou ukončit své působení na facebooku, doporučujeme, aby o tom svým přátelům napsali jasnou a věcnou zprávu, stačí jen napsat "končím s facebookem", ušetří tak záchranářům zbytečnou práci,“ uzavřela Baláková.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky policie, facebook, pátrání, sebevražda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.