úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Zloděj v Liberci z karty vybral dvanáct tisíc. Policisté hledají muže z fotky

Liberečtí policisté pátrají po zloději, který ženě v obchodním centru v Liberci ukradl peněženku a z karty pak vybral dvanáct tisíc korun. U bankomatu se v inkriminovanou dobu pohyboval muž, jehož fotografii policisté zveřejnili a hledají ho.

„Než poškozená žena stačila zablokovat svou platební kartu, příležitosti využil neznámý lapka k tomu, aby se pokusil o opakované výběry z bankomatu. V sedmi případech se pokusil o výběr více jak 100tisíc korun. Přístroj mu hotovost naštěstí nevydal. Bohužel však v dalších šesti případech byl bankomat sdílnější. Na úkor majitelky účtu pachatel vybral částku 12tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Bezpečnostní kamery zaznamenaly muže, který se v inkriminované době pohyboval v blízkosti bankomatu a mohl tak být svědkem celé události. „Právě tento muž by mohl svým svědectvím policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu,“ dodal mluvčí.

Policisté žádají občany, kteří by muže poznali, aby se ozvali na prostřednictvím bezplatné linky 158, případně také na telefonním čísle 974 467 126.

„Pachateli v případě dopadení a následného odsouzení může za přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uzavřel Robovský.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, pátrání, bankomat, liberec, zloděj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.