St 12. 8. 2026Klára
Krimi

Další tragédie. Ve Frýdlantě nepřežil řidič náraz do zdi

Michael Daněk1 minuta čtení7. 7. 2013, 6:32
Policie. Ilustrační foto: Policie ČR
Policie. Ilustrační foto: Policie ČR · Foto: Policie ČR

Tragický víkend pokračuje. Kolem nedělní jedné hodiny ranní nepřežil náraz do zdi v Hejnické ulici ve Frýdlantě jednačtyřicetiletý řidič Felicie. Ten utrpěl zranění neslučitelná se životem. Během tohoto týdne tak došlo v Libereckém kraji ke čtyřem smrtelným nehodám. Tolik tragických nehod v tak krátkém období statistiky nepamatují.

"Náraz byl tak silný, že řidič byl na místě mrtvý. K nehodě došlo jen pár metrů od jeho bydliště," popsala mluvčí Krajského ředitelství policie Vlasta Suchánková. Dopravní nehodou se budou zabývat kriminalisté, na kterých je rozluštění příči havárie. Více by mohla naznačit i nařízená soudní pitva.

Smutnou bilanci otevřel v úterý před polednem střet cyklisty s projíždějící dodávkou nedaleko Jablonce nad Nisou. Toho automobil zachytil na silnici číslo 65 ve směru na Jablonec nedaleko odbočky na Rádlo. Život muži nezachránil ani rychlý zásah letecké záchranné služby. "Jeho zranění byla neslučitelná se životem,"potvrdil ředitel krajské záchranky Stanislav Mackovík.

O den později si čelní střet Felicie s kamionem poblíž Rynoltic vyžádala život spolujezdkyně z osobního automobilu. Řidiče transportoval s těžkým poraněním do liberecké nemocnice vrtulník.

Smutnou bilanci doplnila v pátek odpoledne nehoda, při které neznámý řidič srazil seniorku na přechodu pro chodce v Londýnské ulici v Liberci. „Záchranáři se pokoušeli ženu resuscitovat. Seniorka však utrpěla zranění neslučitelná se životem,“sdělila krátce po nehodě mluvčí krajské záchranky Lenka Markovičová.

Provinilý řidič z místa nehody ujel, aniž by ženě poskytl první pomoc nebo zavolal záchranou službu. Policie teď hledá combi, tmavě modré nebo černé barvy, rok výroby vozidla zřejmě kolem roku 1999 – 2000. Typ a značka zatím není známa.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook